امید روز

۱۴۰۳-۰۱-۳۱ ۲۳:۰۹

ظرفیت خوب دیپلماسی ورزش در استان با وجود مرز مشترک با کشور عراق

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام گفت :وجود ۴۲۰ کیلومتر مرز مشترک بین ایلام و عراقظرفیت دیپلماسی را بالا می برد.

ورزش جوانان

به گزارش خبرنگار امید روز از ایلام : شهاب شهبازی در نشست و گفت و گوی مجازی با اصحاب رسانه و مطبوعات در گروه کار،کرامت و  پاسخگویی گفت: در خصوص دیپلماسی ورزشی نیز با توجه به مرز مشترک ایلام با کشور عراق ظرفیت خوبی در استان وجود دارد در بحث تبادل فرهنگی و امکاناتی که ما در استان ایلام داریم رایزنی خوبی انجام شده است و امیدواریم به زودی اتفاقات خوبی برای استان در این زمینه رقم بخورد.

وی سرانه ورزشی در ابتدای دولت سیزدهم را ۹۰ صدم متر مربع عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر سرانه ورزشی در استان به ۹۷ صدم متر مربع ارتقا یافته است.
شهبازی در مورد کارهای که در حوزه جوانان در طول سال تاکنون انجام شده و برگزاری دوره های توانمند سازی و دانش افزایی اعضاء و سازمانهای مردم نهاد جوانان داریم، که  ۱۰۳ تا سازمان مردم نهاد در سطح استان فعال هستند. و برنامه های تشویقی و حمایت‌های مالی  در موضوع کار آفرینی حمایت‌های خوبی از این سازمان‌ها شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام در مورد ورود بخش خصوصی به ورزش استان نیز توضیح داد: در استان ۲۷۷ مکان ورزشی داریم که ۱۲۷ مکان از محل ماده ۵ الحاق ۲ به بخش خصوصی واگذار شده اند و از محل ظرفیت قانونی ماده ۲۷ نیز سه مکان ورزشی از جمله استخر‌ها به بخص خصوصی واگذار شده اند.

شهبازی افزود: در دهه فجر ۲  سالن ورزشی یک زمین چمن  مینی فوتبال با اعتبار ۱۸ میلیارد افتتاح خواهد شد و ۳۷ هزار ورزشکار سازمان یافته و ۵۳۷ تا باشگاه ورزشی ، و سرانه فضای ورزشی ما ۹۷ صدم متر مربع است.
وی در اشاره به تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام و  اقداماتی که در این حوزه انجام شده اظهار داشت : اختصاص زمین چمن مجموعه ۱۵ هزار نفری شهر ایلام برای تمرین آنها بود و هیات فوتبال استان هم زمینه ای برگزاری مسابقات فوتبال که تیم پالایشگاه گاز میزبان هست فراهم می کند.
شهبازی در پایان گفت: در استان ایلام ۳۵ پروژه ورزشی را در دست اقدام و اجرا داریم که برای تکمیل این پروژه‌ها ۳۶۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو