امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۰۹ ۰۰:۳۷

درباره ما

پایگاه خبری امید روز دارای مجوز به شماره ۹۴۶۳۰ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال ۱۴۰۲ در حوزه اقتصادی اجتماعی و فرهنگ فعال می باشد. 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول: حمید میرزائی نژاد

آدرس دفتر: تهران – خیابان دانشگاه – کوچه ماستری فراهانی – پلاک ۶ – واحد ۱

تلفن دفتر مرکزی: ۰۲۱۶۶۹۶۶۳۵۸

امید روز در شبکه‌های مجازی:

 توییتر؛  https://twitter.com/omiderooz

اینستاگرام؛  https://www.instagram.com/omiderooz

تلگرام؛ https://t.me/omiderooz

منشور اخلاق حرفه‌ای امید روز

۱- روزنامه‌نگار ما به واقعیت‌های عینی توجه می‌کند و اخبار صحیح و دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه را در اختیار خوانندگان می‌گذارد. روزنامه نگار ما به هیچ وجه جناحی عمل نمی کند و تنها خط قرمز او قانون و خطوط مشخص شده توسط مقام معظم رهبری است.
۲- روزنامه‌نگاری یک خدمت اجتماعی است، نه یک فعالیت بازرگانی و روزنامه‌نگار همواره براساس وجدان اخلاق عمل می‌کند. در این راستا بخش خبر و بخش بازرگانی در امید روز کاملا مجزا هستند.
۳- روزنامه‌نگاران امید روز اگر اخباری را از منبعی دیگر منتشر کنند، حتما منبع را ذکر می کنند.
۴- سرقت ادبی، مخدوش ساختن متن‌ها و سندها و حذف اطلاعات اساسی رویدادها در امید روز مطرود است.
۵- روزنامه‌نگار ما از پذیرش هرگونه پاداش مادی برای پیش‌برد مقاصد خصوصی مغایر با مصالح عمومی، خودداری می‌کند.
۶- امید روز و روزنامه نگارانش از قبول هرگونه فشار و تهدید برای انتشار مطالب یا تغییر محتویات آنها، خودداری کرده و از خط‌مشی عمومی رسانه و اصول شرافت حرفه ای خویش تبعیت می‌کند.
۷- روزنامه‌نگار ما با احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی و مصالح همگانی از اصول شرافت حرفه‌ای خویشتن تبعیت می‌کند.
۸- روزنامه‌نگار ما به اصول دینی و معتقدات مذهبی، آداب و سنن قومی و ملی، اخلاق حسنه و عفت عمومی احترام می‌گذارد و از گرایش به تبعیض خصومت آمیز در این زمینه‌ها و همچنین تشویق و تحریک به جنگ تجاوزکارانه نسبت به کشورهای دیگر خودداری می‌کند.
۹- روزنامه‌نگار ما برای پاسداشت ارزش‌های اسلامی و انسانی از جمله عدالت‌طلبی، آزادیخواهی، صلح و امنیت بشر، استقلال و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ملت‌ها و فرهنگ‌ها، احترام خاص قائل است.
۱۰- کوشش در راه همزیستی مسالمت‌آمیز ملت‌ها، مقابله با گسترش وسایل و ادوات کشتار جمعی، جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست و مبارزه علیه سلطه فرهنگی از رسالت‌های مهم روزنامه‌نگاری است.
۱۱-احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد، خودداری از توهین، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش روانی جامعه از وظایف روزنامه‌نگاران ما محسوب می‌شود.
۱۲- روزنامه‌نگار ما موظف است ضمن دفاع از آزادی خبر و تفسیر و انتقاد، اسرار حرفه‌ای خود را حفظ کند و از افشای اطلاعات و اخباری که به صورت محرمانه به‌دست می‌آورد به جز مواردی که با حکم دادگاه مشخص می‌شود، خودداری کند.

امید روز آماده شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات ارزنده شماست. همچنین برای معرفی محصولات و یا برند خود می‌توانید در امید روز تبلیغ کنید. برای درج آگهی در پایگاه خبری امید روز با شماره ۰۲۱۶۶۹۶۶۳۵۸ تماس بگیرید یا به آدرس info@omiderooz.ir ایمیل بزنید.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
جستجو