امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۰۸:۳۸

۱۴ پروژه آبرسانی ایلام دهه فجر افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام گفت: در دهه فجر امسال ۱۴ پروژه آبرسانی در سطح استان افتتاح می‌شود که از این تعداد ۱۰ پروژه در حوزۀ روستایی و ۴ پروژه نیز در حوزه شهری است.

«پرویز ناصری» در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با اعلام این خبر، اظهار کرد: این تعداد پروژه در ۵ شهرستان استان با اعتباری بالغ بر ۱۱۰۰میلیارد ریال از منابع ملی، استانی و سایر ردیف‌ها به بهره برداری خواهد رسید و با افتتاح این طرح های آبرسانی جمعیتی بیش از ۱۰۰هزار نفر از آب شرب پایدار بهره مند خواهند شد.

وی گفت: امسال اقدامات مطلوبی در زمینه طرح های عمرانی، زیربنایی و خدماتی شامل اجرای خطوط انتقال، احداث مخازن، توسعه، اصلاح و بهسازی شبکه آب و … انجام شده که در دهه فجر بخشی از این خدمات رونمایی خواهد شد و از جمله طرح های قابل افتتاح در این ایام، آبرسانی به ۱۶ روستای مجتمع مورت چوار شامل حفر و تجهیز دو حلقه چاه، احداث یک باب تصفیه خانه آب به ظرفیت ۴۰ لیتر در ثانیه، احداث ۱۰ باب مخزن ذخیره آب، اجرای خطوط انتقال آب به طول ۴۱ کیلومتر، اصلاح ۴۵ کیلومتر شبکه توزیع آب با اعتبار هزینه شده ۴۰۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل آبفای استان ایلام تاکید کرد: همچنین افتتاح فاز اول آبرسانی به ۱۰ روستای مجتمع داجیوند شهرستان هلیلان شامل حفر یک حلقه چاه، احداث یک باب مخزن، احداث یک ایستگاه پمپاژ آب، اجرای ۱۱ کیلومتر خط انتقال آب با اعتبار هزینه شده ۱۶۰ میلیارد ریال در دهه فجر امسال انجام می‌شود.

ناصری با بیان اینکه حفر و تجهیز ۳ حلقه چاه و اجرای خط انتقال چاه های آب منطقه «بره بیجه» دهلران با طول خط انتقال۳۶۹۰ متر با اعتبار هزینه شده ۵۸ میلیارد ریال، طرح آبرسانی به «دول‌گل» مهران، افتتاح خط انتقال بلوار پژوهش شهر ایلام، آبرسانی به شهرک میلاد شهر ایلام- نهضت ملی مسکن از دیگر پروژه های قابل افتتاح در ایام دهه فجر است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر بیش از ۲۴۳هزار مشترک آب در استان وجود دارد و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۸ درصد جمعیت استان از خدمات شرکت ابفا ایلام برخوردار هستند./ایسنا

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو