امید روز

۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۰۷:۴۳

۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش خدمات آبفا هستند

مدیر عامل آب و فاضلاب ایلام گفت: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ درصد جمعیت روستایی ایلام تحت پوشش خدمات آبفا هستند.

به گزارش خبرنگار امید روز از ایلام: مروز پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۲ و به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر، نشست خبری مدیرعامل و معاونین آبفای استان با خبرنگاران رسانه های جمعی، در سالن کنفرانس شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار شد.

پرویز ناصری با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر گفت: جا دارد در ابتدا از حساسیت و پیگیری خبرنگاران در زمینه مسائل آب و فاضلاب تشکر کنیم چرا که انتقادات و مطالبه‌گری اصحاب رسانه مایه دلگرمی و انگیزه‌ای برای خدمت رسانی هرچه بهتر مجموعه آبفای استان خواهد بود.

ناصری افزود: شرکت آب و فاضلاب دستگاهی خدمات رسان است که فعالیت های آن تعطیل بردار نیست.

ناصری ادامه داد: در دولت سیزدهم اقدامات بسیار خوبی در زمینه تامین و تجهیز زیرساخت‌های آبی انجام شده و این دولت نگاه ویژه‌ای به مسئله آبرسانی دارد.

این مسئول تصریح کرد: از سال مالی ۱۴۰۰ تاکنون بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت‌ها و شبکه آبرسانی ایلام تخصیص یافته و از ظرفیت های قرارگاه بسیج جهادی آبرسانی در راستای خدمت رسانی بهتر بهره گیری شده است که در قالب این طرح، به ۱۲۸ روستا با اعتبار ۵۰۷ میلیارد تومان در استان، آبرسانی صورت می پذیرفت.

ناصری فاز اول آبرسانی به ۱۰ روستای داجیوند شهرستان هلیلان را شامل:حفر یک حلقه چاه، احداث یک باب مخزن، احداث یک ایستگاه پمپاژ آب، اجرای ۱۱ کیلومتر خط انتقال آب با اعتبار هزینه شده ۱۶۰ میلیارد ریال برشمرد و در خصوص آبرسانی به ۱۶ روستای مجتمع مورت اظهار داشت: این پروژه حفر و تجهیز دو حلقه چاه، احداث یک باب تصفیه خانه آب به ظرفیت ۴۰ لیتر در ثانیه، احداث ۱۰ باب مخزن ذخیره آب، اجرای خطوط انتقال آب بطول ۴۱ کیلومتر، اصلاح ۴۵ کیلومتر شبکه توزیع آب با اعتبار هزینه شده ۴۰۰ میلیارد ریال است.

مدیرآبفای استان در خصوص آبرسانی به “دول کل” مهران اظهار داشت: برای اجرای این پروژه با اعتبار هزینه شده ۱۱ میلیارد ریال ، خط انتقالی بطول ۶۶۰۰ متر، اصلاح شبکه بطول ۱۸۰۰ متر اجرا شده که ۱۰۵ خانوار را تحت پوشش قرار خواهد داد .

وی حفر و تجهیز ۳ حلقه چاه و اجرای خط انتقال چاه های آب منطقه “بره بیجه” دهلران به طول خط انتقال۳۶۹۰ متر و با اعتبار هزینه شده ۵۸ میلیارد ریال را از دیگر اقدامات آبفای استان در راستای جهاد آبرسانی برشمرد.

وی ابراز داشت: به منظور تامین آب نهضت ملی مسکن شهرستان دهلران و سایر مناطق این شهر که با مشکل آب روبرو بوده‌اند اقدامات زیرساختی لازم صورت گرفت به گونه ای که هم اکنون هم از لحاظ کمی و هم کیفی مشکل این شهر مرتفع شده است.

مدیرعامل آبفای استان به انجام زیرساخت های اساسی در پایتخت خادمین حسینی اشاره نمود و تصریح کرد: با وجود حضور و تردد میلیونی زائرین ابا عبدالله(ع) از مرز بین المللی مهرانف الحمدالله شاهد ارائه بهترین خدمات در این حوزه بودیم چراکه تامین آب مورد نیاز مردم و زائران اولویت شرکت آب و فاضلاب استان ایلام است که در حال حاضر اقدامات لازم بمنظور تامین آب پایدار برای ۳۵۰ هزار نفر در روز در این شهر صورت گرفته و دو و نیم کیلومتر خطوط لوله جدید جایگزین خطوط فرسوده آب شهر مهران شده است.

ناصری  در رابطه با ارتقا تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام گفت: بخش سازه ای یا سیویل تمام شده ، بخش خرید و نصب تجهیزات الکترومکانیکال انجام گرفته و با تزریق اعتبار سعی بر این است تا در هفته دولت در شهریور ماه سال ۱۴۰۳ به بهره برداری برسد.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021