امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۲۰:۴۸

پیش بینی بورس ۱۳ دی ۱۴۰۲ / روز‌های قرمز ادامه دارد

به گزارش امید روز ، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲، ۹ هزار و ۵۲۱ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۷۸۸ واحد رسید. بازدهی این شاخص منفی ۴۴ صدم درصد بوده است.
شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش ۲ هزار و ۴۹ واحدی در رقم ۷۵۵ هزار و ۹۴۰ واحدی ایستاد. بازدهی این شاخص منفی ۲۷ صدم درصد بوده است.
شاخص کل فرابورس با افت ۹۸ واحدی به رقم ۲۶ هزار و ۲۱۹ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش ۴۴۳ واحد به سطح ۱۳۸ هزار و ۷۱۶ واحد رسید.

پیش بینی بورس فردا 

در جریان معاملات روز جاری شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افت حدود ۹۵۰۰ واحدی همراه شد و از محدوده ۲.۱۷۰.۰۰۰ واحدی نیز کمی فاصله گرفته است. محدوده‌ای که به عنوان مقاومت روز‌های اخیر از آن نامبرده شد و بازار در این انتظار بود که شاخص با پولبک به این محدوده دوباره به مدار صعودی باز گردد.

شاخص اندیکاتور  RSI  که در هفته‌های گذشته محدوده ۸۰ واحدی را نشان در افت‌های کمتر از یک درصدی روز‌های اخیر خود را به محدوده ۵۳ واحدی رسانده است که این سرعت افت نسبت به افت خود شاخص سرعت بالایی محسوب می‌­شود.

حالا اهالی تکنیکالیست بازار در این انتظار هستند که شاخص در همین محدوده­‌ها روند صعودی می­‌گیرد و این محدوده را بار دیگر به عنوان سطح حمایتی در تاریخ حافظه سهام­داران ثبت می‌کند و یا به امید حمایت شدند در محدوده میانگین‌های ۵۵ و ۲۰۰ روزه شاخص کمی این مسیر نسبتا نزولی (اصلاحی) ادامه دار خواهد بود.

برآورد می‌شود بازار فردا که آخرین روز هفته است احتمال افت پنج تا ۱۰ هزار واحدی برای بازار فردا قابل تصور است، پیش بینی می‌شود ارزش و حجم معاملات نیز کاهش یابد.

‫۵/۵ ‏‫(۳ نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021