امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۱۶:۰۵

پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۲

کاهش ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن نیز عملکردی موازی را به ثبت رساند؛ به نحوی که با کاهش 0.18 درصدی (معادل هزار و 332 واحد)، تا پله 758 هزار واحدی افت کرد.

شاخص‌ کل فرابورس نیز با رشد 0.25 درصدی، معادل 67.37 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح 26 هزار و 413 واحدی قرار گرفت.

پیش بینی بورس فردا

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز یکشنبه، چهار هزار و ۵۷۵ میلیارد تومان نشان می‌داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات دومین روز هفته را هم ۸.۱ میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

کارشناسان معتقدند هر چه حجم معاملات در محدوده‌های فعلی شاخص کل، سطوح بالاتری را لمس کند، چشم‌انداز روشن‌تری از موج تازه بازار در ذهن سهامداران ترسیم می‌شود. چرا که ورود سهامداران تازه‌نفس، راه تداوم صعود را هموارتر می‌کند.

مچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از خروج سرمایه آنها از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز یکشنبه بورس، خبر از خروج ۴۰۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد.

پیش بینی بورس دوشنبه

برآیند جریان معاملات دومین روز هفته با وجود اخبار مثبت در بازار، افت نماگرهای سهامی بود. این موضوع نشان می‌دهد اهالی بازار سرمایه منتظر گزارش‌های ۹ ماهه شرکت‌ها هستند و اخبار فعلی نظر آن‌ها را جلب نمی‌کند.

به طور کلی در حال حاضر، شیب رشد و نزول‌های شاخص‌های بورسی ملایم است که نشان از گام‌های احتیاطی و پرهیز معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار از هیجان دارد.  از منظر تکنیکال، پنج موج در صعود اخیر شاخص کل رخ داده و دو سناریو را پیش روی شاخص کل قرار داده است.

دو سناریوی پیش روی شاخص کل

سناریوی نخست مبنی بر اصلاح قیمتی تا خط روند صعودی (محدوده دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحدی) و برخورد با آن در محدوده زمانی ۱۸ دی‌ماه و سپس آغاز لگ جنبشی روند صعودی است.

سناریوی دوم نیز اصلاح زمانی تا محدوده زمانی هشت تا ۱۰ بهمن‌ماه را مطرح می‌کند. در این سناریو ارتفاع شاخص کل به سطوح زیر دو میلیون و ۱۵۰ هزار نفوذ نخواهد کرد.

اینکه نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در مسیر کدامیک از سناریو‌های مطرح شده قرار گیرد در جریان روزهای آتی مشخص خواهد شد. از منظر تکنیکال، اصلاح قیمتی شاخص کل (سناریو اول) برای چشم‌انداز هفته‌های آتی بهتر است. چرا که با تخلیه قدرت فروشندگان و همچنین رسیدن RSI به مناطق امن، رشد بعدی این نماگر بهتر خواهد بود. /وانانیوز

‫۵/۵ ‏‫(۲ نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021