امید روز

۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۰۸:۰۵

هموارسازی مسیر ارائه قانونی اینترنت ماهواره‌ای در کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اپراتور اینترنت ماهواره‌ای در تلاش است که مجوز خود را از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی دریافت کند.
عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره جزئیات فعالیت نخستین اپراتور اینترنت ماهواره‌ای در ایران اظهار کرد: چند هفته پیش شاهد امضای پذیرش حقوق سرزمینی جمهوری اسلامی ایران (قواعد سرزمینی) توسط یکی از اپراتور‌های اینترنت ماهواره‌ای بودیم که در سفارت ما در کشور امارات انجام شد.
زارع پور بیان کرد: مقدمات کار فراهم شده و این اپراتور در تلاش است که مجوز خود را از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی دریافت کند.

وی افزود: بعد از دریافت مجوز طبیعتاً می‌تواند سرویس خود را در ایران فعال کند.

وزیر ارتباطات تأکید کرد: نمی‌توانیم دقیق بگوییم که چه زمانی اپراتور مجوز خود را دریافت خواهد کرد به‌هرحال، چون اپراتور خارجی است باید مراحل مجوز را طی کند، اما مسیر را برای آن‌ها هموار کردیم و ارائه قانونی و مجاز اینترنت ماهواره‌ای در کشور فراهم شده است.

به گزارش آنا، با رایزنی‌های صورت گرفته توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت‌های بین‌المللی ارائه دهنده خدمات ارتباطی و در نظر گرفتن قواعد سرزمینی ایران، اپراتور خدمات اینترنت ماهواره‌ای «یاه کلیک» (YahClick) وابسته به شرکت یاه‌ست (YahSAT) سندی را در این رابطه امضاء کردند.

زارع پورگفت: هر کشور به یک کنسرسیوم منطقه‌ای نیاز دارد تا بتواند یک منظومه ایجاد کند و از طریق آن به مردم خدمات اینترنت ارائه دهد؛ چراکه چنین اقدامی در کوتاه‌مدت اقتصادی نخواهد بود در همین راستا رایزنی‌ها و مذاکراتی با سایر کشورها در حال انجام است./آنا
‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021