امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۲۲:۱۸

هشدار جدی رئیس پلیس راه مازندران؛ ریزش سنگ و سقوط بهمن

پلیس راه از احتمال سقوط بهمن و ریزش سنگ در جاده‌های کوهستانی خبر داد که در این رابطه هشدار جدی داد.

سرهنگ یدالله جهان‌تاب، رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه راهداران شبانه‌روز گذشته، چندین نوبت اقدام به نکاپاشی و برف‌روبی مسیر‌ها کرده‌اند، گفت: هم اکنون رفت‌و‌آمد خودرو‌ها در جاده‌های چالوس، هراز، سوادکوه و کیاسر و محدوده درون شهری عادی و روان است.

سرهنگ جهان‌تاب با اشاره به بارش باران و برف شب‌های گذشته، در جاده‌های کوهستانی استان افزود: به دلیل بارش برف جاده‌ها لغزنده است و رانندگان با استفاده از زنجیر چرغ و با رعایت سرعت مطمئنه در این مسیر‌ها رانندگی کنند.

او گفت: رانندگان از توقف در جاده‌های کوهستانی استان بخصوص کندوان و هراز پرهیز کنند چرا که احتمال سقوط بهمن، ریزش سنگ و رانش کوه و در این جاده وجود دارد.

رئیس پلیس راه مازندران ادامه داد: همراه داشتن زنجیر چرخ در این شرایط الزامی است و رانندگان استفاده از زنجیرچرخ را باید آموزش ببینند، چرا که آشنا نبودن به این موضوع علاوه بر سختی برای راننده سبب ترافیک سنگین درجاده‌ها می‌شود.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

مسافران و رانندگان می‌توانند برای آگاهی از آخرین وضعیت راه‌ها، انسداد‌ها یا محدودیت‌های احتمالی تردد و شرایط جوی به سایت www.۱۴۱.ir مراجعه کنند و یا با تلفن گویای ۱۴۱ تماس بگیرند.

مازندران، ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که از طریق سه محور چالوس، هراز وسوادکوه به پایتخت، جاده کیاسر به استان سمنان، رامسر به استان گیلان و گلوگاه به استان گلستان متصل می‌شود./شرق

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021