امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۲۲:۱۶

رشد ۴۰ درصدی پرداختی مستمری مددجویان در سال جاری محقق شد

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه مستمری مددجویان امسال باید ۴۰ درصد افزایش می‌یافت، گفت: از ابتدای فروردین مستمری مددجویان ۲۰ درصد و از شهریورماه نیز ۲۰ درصد دیگر افزایش یافت و رشد مورد نظر در سال جاری محقق شد.

به گزارش خبرنگار ما از کمیته امداد، حسین خدرویسی روز سه شنبه در مورد آخرین رقم پرداختی مستمری مددجویان اظهار داشت: اکنون خانواده‌های تک نفره ۷۷۰ هزار تومان مستمری ماهانه دریافت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: به خانواده‌های ۲ نفره یک میلیون ۹۰ هزار تومان و به خانواده‌های سه نفره یک میلیون و ۵۲۵ هزار تومان مستمری پرداخت می‌شود و در ادامه خانواده‌های چهار نفره یک میلیون و ۹۶۰ و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در خصوص مستمری سال آینده مددجویان نیز گفت: تاکنون افزایش ۳۰ درصدی مستمری در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تصویب شده که منتظر تایید آن در صحن مجلس هستیم.

در قانون بودجه امسال افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) پیش بینی شده است.

کمیته امداد امام خمینی، ۲ میلیون ۲۶۷ هزار و ۸۷۳ مددجوی را تحت پوشش دارد که از این میزان یک میلیون ۷۵هزار و ۵۶۲ نفر در مناطق شهری و یک میلیون و ۱۹۲هزارو ۳۱۱نفر در مناطق روستایی ساکن هستند.

همچنین یک میلیون ۲۱۸ هزارو ۱۱۰نفر از این مدد جویان از بانوان و یک میلیون ۵۷ هزارو ۴۸۴ نفر نیز از آقایان هستند./ایرنا

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021