امید روز

۱۴۰۳-۰۱-۲۵ ۰۱:۰۲

مشکل معوقات مزدی و ۱۶ سال عیدی و سنوات کارگران شهرداری ایرانشهرحل نشد

کارگران شهرداری ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان هنوز ۵ ماه حقوق و حدود ۱۶ سال عیدی و سنوات طلبکارند.

جمعی از کارگران مجموعه شهرداری ایرانشهر در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم دریافت حقوق خود به مدت ۵ ماه خبر دادند. این کارگران که در عین حال ۱۶ سال عیدی و سنوات پرداخت نشده دارند، گفتند: در نتیجه بی‌توجهی شهردار به پرداخت مطالبات کارگران اخیر ۴ نفر از اعضای شورای شهر ایرانشهر درخواست استعفا داده‌اند.

این کارگران گفتند: با احتساب بهمن ماه، ۵ماه است که دستمزد ما پرداخت نشده در عین حال با اتمام سال جاری حدود ۱۶ سال است که عیدی و سنوات ما پرداخت نشده است.

یکی از کارگران خدماتی شهرداری ایرانشهر گفت: شرایط زندگی برای ما کارگران شهرداری که به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستیم، بسیار دشوار است. امیدواریم مسئولان استانی و شهرستانی با شنیدن صدای ما، کاری برایمان انجام دهند.

او از تاخیر مکرر در پرداخت مطالبات خود و همکارانش انتقاد کرده و گفت: تا چه زمانی باید منتظر دریافت مطالبات خود بمانیم؟ ما حدود ۴۵۰ کارگرخدماتی و فضای سبز هستیم که در مجموعه شهرداری ایرانشهر مشغول به کار هستیم؛ اینکه به عنوان کارگر همیشه حقوق‌مان را با تاخیر چندین ماهه می‌گیریم، بماند، ۱۶ سال هم است که منتظریم شهرداری یکسال عیدی و پاداش ما را بپردازد که هنوز خبری نیست.

این کارگر گفت: آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم حقوق شهریور ماه بود که حدود دو هفته پیش به حساب کارگران واریز شد. شماری از کارگران نیز مطالبات بیشتری طلبکارند.

وی با بیان اینکه در تامین هزینه‌های اولیه زندگی درمانده‌ شده‌ایم، اظهار داشت: هر ماه حداقل حقوق بدون اضافه کاری پرداخت می‌شود.

این کارگر خواستار پرداخت معوقات مزدی همکاران خود شد و گفت: امیدواریم شهرداری هرچه سریعتر مطالبات مزدی‌مان را کامل پرداخت کند تا از این وضعیت خارج شویم.

وی از استعفای ۴ نفر از اعضای شورای شهر ایرانشهر انتقاد کرده و اظهار داشت: وصول مطالبات کارگران شهرداری ایرانشهر به پیگیری اعضای شورای شهر بستگی دارد. متاسفانه اخیرا ۴ نفر از اعضای شورای شهر به دلیل‌ عدم همکاری شهردار درخواست استعفای خود را به استانداری اعلام کرده‌اند.

این کارگر شاغل در مجموعه شهرداری ایرانشهر از افزایش میزان مطالبات مزدی خود در ماه‌های آینده ابراز نگرانی کرد. او درباره مطالبات وصول نشده همکاران بازنشسته خود گفت: کارگرانی که به مرور از این مجموعه بازنشسته می‌شوند امکان دریافت مطالبات بازنشستگی را ندارند به همین دلیل دست به شکایت می‌زنند با این وجود بازهم مطالباتشان وصول نمی‌شود./ایلنا

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو