امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۰۸:۲۲

شناسایی ۲۱۶ کودک کار در استان ایلام

مدیر کل سازمان بهزیستی ایلام گفت: در سطح استان ۲۱۶ کودک کار شناسایی شده است که تعدادی از آنها ارجایی از طرف مراجع قضایی بوده اند.

به گزارش خبرنگار امید روز از ایلام :حسن نور علیوند در نشست مجازی با اصحاب رسانه در کارگروه کارو کرامت گفت: تعداد ۴۹ هزار و ۵۰۰ مددجو دراستان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند که از این تعداد ،۱۹ هزارنفر معلول جسمی و حرکتی می باشند که خدماتی از قبیل معیشت و مسکن و اشتغال و بیمه به آنها ارایه می شود.
وی در خصوص ساماندهی مرکز کودکان کار در استان  گفت:ما بیشتر از هر چیزی در برابر کودکان کار احساس مسئولیت میکنیم و مرکز ساماندهی مرکز کودکان کار به منظور شناسایی کودکان کار و ساماندهی تحصیلات آنها فعالیت دارد.
نورعلیوند در ادامه گفت:از  اقدامات خوب سازمان بهزیستی کشور، تاسیس مراکز شوق زندگی در کل استانها،که مختص کودکان کار و در معرض آسیب است و در این خصوص تفاهم نامه ای با دادستان کل کشور منعقد گردیده است.
مدیر کل بهزیستی ایلام گفت: در سال جاری ۱۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و  ۷۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات کشوری تسهیلات در اختیارات مددجویان قرارگرفته است.
وی همچنین اظهار داشت: در راستای تسهیل روند خانه‌دار شدن معلولین تحت پوشش این سازمان؛ علاوه بر ارائه تسهیلات بلاعوض، هزینه خرید انشعابات آب، برق و گاز نیز  از سوی این سازمان پرداخت می‌گردد.
وی  در پایان خاطرنشان ساخت: سازمان بهزیستی از سازمان‌هایی بوده که بصورت ویژه؛ مورد توجه دولت سیزدهم قرار داشته است و افزایش ٢٠٠ درصدی مستمری از دستاوردهای این سازمان در جهت حمایت از مددجویان در دولت سیزدهم بوده است.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو