امید روز

۱۴۰۳-۰۱-۳۱ ۲۱:۲۹

شرکت در انتخابات وظیفه است / مبارزه با فساد نقطه قوت جمهوری اسلامی است

به گزارش اقتصاد آنلاین،امروز – چهارشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۲ مصادف با ۲۰ جمادی الثانی ۱۴۴۵ جمعی از مداحان اهل بیت (ع) همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) در حسینیه امام خمینی با رهبر انقلاب دیدار کردند.

این دیدار چهلمین دیدار مداحان و ذاکران اقصی نقاط کشور با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از زمان ریاست جمهوری ایشان تا به امروز است که امسال با سالروز شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ولادت حضرت امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران نیز مصادف شده است.

 

جزئیاتی از دیدار امروز مداحان اهل بیت علیهم‌السلام با رهبر انقلاب در ارتباط زنده از حسینیه امام خمینی با حاج احمد واعظی از مداحان اهل بیت علیهم‌السلام را در ادامه ببینید.

حاضران در این دیدار با شعار « ای رهبر آزاده، آماده‌ایم، آماده» ورود حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به حسینیه امام خمینی را خیر مقدم گفتند.

در این مراسم مجتبی رمضانی ، محسن عراقی  و سیدالحجازی، امیر کرمانشاهی مدیحه‌سرایی کردند. طاهر قلندری آذری‌زبان مداحی کرد و محمد رسولی شعرخوانی داشت.
فاطمه پشت و پناه شیعیان حیدر است
چادر او سایه‌بان مردم این کشور است
مکتب زهرای اطهر نور راه رهبر است
مکتب زهرای اطهر حاج‌قاسم‌پرور است
حاج قاسم عبد مولا بود بی حد و عدد
ذکر او هنگام سختی بود یا زهرا مدد

گزیده بیانات رهبر انقلاب در این دیدار را در ادامه بخوانید.

ولادت صدیقه طاهره سلام اللّه علیها و فرزندش امام خمینی که راه جهاد فاطمی را به خوبی طی کرد تبریک عرض میکنم/ روز شهادت عزیز ما، حاج قاسم سلیمانی هم هست

عید سعید را تبریک عرض میکنم ولادت صدیقه‌ی طاهره سلام اللّه علیها و خداوند را قسم میدهم به حرمت فاطمه‌ی زهرا سلام اللّه علیها که معرفت ما را نسبت به این بزرگوار روز به روز بیشتر کند.

همچنین ولادت فرزندش امام بزرگوارمان که راه جهاد فاطمی را این بزرگوار به خوبی طی کرد و پیش رفت.

روز شهادت عزیز ما حاج قاسم سلیمانی هم هست که ان‌شاءاللّه خدای متعال تفضلاتی را که بر خاندان پیغمبر کرده است، بر روح این عزیز پیرو واقعی خاندان پیغمبر آن تفضّلات را نازل کند، ما را هم به ایشان ملحق کند و از شفاعتشان برخوردار کند.

امروز بار جهاد تبیین بر دوش شما مداحان اهل‌بیت است

در میان خصوصیات برجسته و ممتاز فاطمه‌ی زهرا سلام اللّه علیها یکی از خصوصیات بسیار برجسته جهاد تبیین فاطمه‌ی زهراست.

در زمان ما بزرگترین کسی که جهاد تبیین کرد امام راحل بود. و بزرگترین کاری که با جهاد تبیین انجام گرفت کاری بود که امام بزرگوار ما انجام داد. با جهاد تبیین امام راحل کاری کرد که با هیچ وسیله‌ی سخت‌افزاری و نرم‌افزاریِ دیگری، دیگران نه میتوانستند بکنند نه امیدش را داشتند که بکنند، امام با زبان، با منطق.

حکومت دیرپای فاسد ننگین دیکتاتوری و مستبدانه و سلطنتیِ ارثی را ازاله کرد و حکومت مردم‌سالاری اسلامی و دینی را سر کار آورد با جهاد تبیین.
جامعه مداح که بخشی از قدرت نرم جامعه اسلامی است باید وظیفه خود را بداند.

هنر مداحی و موجودیتی به نام هیئت، که محور هیئت مداح است و واعظ، جزو مهم‌ترین بخشهای قدرت نرم جامعه‌ی اسلامی است.

قدرت نرم از قدرت سخت نافذتر و مؤثرتر است.

قدرتمندان عالم مثل آمریکا مثلاً بمب اتم دارند،‌ انواع و اقسام سلاحهای پیشرفته را دارند، درعین‌حال مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها را میکنند برای هنر و سینما و هالیوود و تبلیغات.
چون سینما قدرت نرم است. قصه‌نویسی، فیلم قدرت نرم است. این است که اثر میگذارد. قدرت سخت اثر آنی دارد، بعد از بین میرود.

قدرت سخت یعنی اینکه آمریکا می‌آید ۲۰ سال در افغانستان میماند، میلیاردها خرج میکند. آخرش هم با نفرت مردم مجبور به فرار از افغانستان میشود. این قدرت سخت است.

قدرت سخت یعنی آمریکا می‌آید با تجهیزات کامل همه‌ی عراق را تصرف میکند، حکومت عراق را ساقط میکند، خودش آنجا به جای حکومت می‌نشیند. بعد از حدود ۲۰ سال امروز منفورترین دولت در عراق عبارت است از دولت آمریکا.

شرکت در انتخابات وظیفه است. ایجاد احساس وظیفه نسبت به انتخابات وظیفه مهم مجاهدان جهاد تبیین است. اقتصاد آنلاین

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو