امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۱۶:۱۹

بیشترین و کمترین بازدهی نمادهای بازار سهام

بررسی معاملات هفته سوم بهمن نشان می‌دهد که سصف‌ها با افزایش ۳۵ درصدی، بیشترین بازدهی و وایران با افت ۱۵ درصدی کمترین بازدهی را میان رقبای خود به ثبت رساندند.

بررسی معاملات بازار سهام حکایت از آن دارد که شاخص‌های بورسی در زمان رشد هفته گذشته دلار به شدت سرکوب شدند و کاهش ارتفاع دادند. با این وجود افت قیمت دلار در این هفته نتوانست بازار سهام را شارژ کند و شاخص کل دوباره نزولی شد.

نگاهی به معاملات بازار سهام در هفته سوم بهمن‌ماه حاکی از آن است که شاخص کل طی این هفته نزولی شده است. اما شاخص هم‌وزن در این هفته توانست تا حدودی بر ارتفاع خود بیفزاید.

بررسی معاملات هفته دوم بهمن‌ماه ۱۴۰۲ نشان می‌دهد شاخص کل طی پنج روز کاری این هفته حدود ۰.۴۶ درصد پایین آمد و از دو میلیون و ۱۰۷ هزار واحد به دو میلیون و ۹۸ هزار واحد رسید. در طرف دیگر، اما شاخص هم‌وزن طی این هفته، اندکی رشد کرد؛ به نحوی که این نماگر طی هفته سوم بهمن، از تراز ۷۳۲ هزار واحد با رشد ۰.۸۱ درصدی به ۷۳۸ هزار واحد رسید.

همچنین باید گفت بازار سهام طی این هفته به طور میانگین روزانه ۶ میلیارد و ۸۴۰ میلیون برگه سهم حجم خورد که ارزشی معادل چهار هزار و ۲۴۱ میلیارد تومان را رقم زده است. همین‌طور طی پنج روز کاری این هفته حدود ۴۴۲ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

بررسی معاملات بورس در هفته سوم بهمن ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که سهام سصف‌ها توانسته است در این هفته با رشد ۳۵ درصدی بیشترین بازدهی را به ثبت برساند و به ارزش ۳,۰۹۸ تومان معامله شود.

فنر و خلنت نیز دیگر سهم‌هایی بودند که در این هفته بازدهی مثبتی از خود بر جای گذاشتند. به نحوی که این دو سهم در این هفته به ترتیب ۲۷ و ۲۰ درصد افزایش قیمت داشتند. به این ترتیب در پایان معاملات این هفته فنر به قیمت ۱,۱۵۱ و خلنت به ۳,۴۱۵ تومان رسیدند.

در طرف مقابل، ارقام ریزش سهم‌های کم‌بازده کمتر بود؛ به طوری‌که سیلام افت ۱۵ درصدی بیشترین کاهش قیمت را میان رقبای خود در بازار سهام ثبت کرده است. شلیا و کساپا نیز دیگر سهم‌های کم‌بازده این هفته بود که با افت ۱۴ و ۱۳ درصدی به قیمت ۷۳۳ و ۱,۴۸۱ تومانی رسید. همچنین میهن و وثوق نیز با کاهش ۱۲ درصدی دیگر سهم‌های کم‌بازده بورس در هفته سوم بهمن‌ماه بودند./تجارت نیوز

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021