امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۳:۵۲

بهره‌برداری از ۹ طرح عمرانی و زیرساختی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس

همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ۳ طرح بزرگ صنعتی در قالب طرح توسعه با سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی شیراز و ۶ طرح عمرانی و زیرساختی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس به بهره‌برداری رسید.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس امروز، ۱۶ بهمن در مراسم افتتاح طرح‌های بزرگ صنعتی در قالب طرح توسعه با سرمایه‌گذاری افزون بر ۷۸۰ میلیارد تومان در شهرک صنعتی شیراز که به‌مناسبت دهه فجر برگزار شد، گفت: افتتاح طرح توسعه این مجموعه‌های صنعتی بیانگر پویایی بخش تولید و حرکت واحدهای صنعتی به سمت توسعه فناوری و ارتقای کمی و کیفی تولید و اشتغال است.

سیدمسعود عظیمی، اشتغال‌زایی را از نیازهای مهم و اساسی کشور دانست و افزود: اگر به دنبال اشتغال پایدار هستیم، قاعدتاً بخش صنعت و تولید پایه اصلی برای حرکت در این مسیر است و شهرک‌های صنعتی با آماده کردن بسترهای موجود، زمینه لازم را برای پویایی بخش صنعت و تولید کشور فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی بزرگ شیراز از بزرگ‌ترین شهرک‌های صنعتی کشور و مهم‌ترین قطب تولید و صنعت استان محسوب می‌شود، گفت: بیش از ۴۷۰۰ قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان در شهرک صنعتی بزرگ شیراز منعقد که از این تعداد ۲۳۰۰ واحد با اشتغال افزون بر ۲۵ هزار نفر مشغول به فعالیت هستند.

عظیمی با تصریح اینکه صنایع شاخصی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز مشغول به فعالیت هستند، افزود: برخی از این صنایع محصولات منحصر به فردی تولید می‌کنند که علاوه بر تأمین نیاز داخلی و خودکفایی، به خارج از کشور نیز صادرات دارند و توانسته‌اند ارزآوری خوبی داشته باشند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز در حاشیه افتتاحیه طرح‌های صنعتی سپیدان که به مناسبت دهه فجر انجام شد، گفت: به میمنت این ایام ۴ طرح زیرساختی با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان در ناحیه صنعتی سپیدان ۳ افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

سیدمحمود قیومی افزود: شبکه۲۰ کیلو ولت داخلی، شبکه روشنایی، زیرسازی و آسفالت جاده دسترس و زیرسازی و آسفالت خیابان‌ها و معابر داخل شهرک صنعتی ۴ طرحی بودند که در ناحیه صنعتی سپیدان ۳به بهره‌برداری رسیدند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی فارس یادآور شد: این طرح‌ها در راستای توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در این ناحیه صنعتی اجرا شده است.

وی همچنین از افتتاح سردخانه و بسته‌بندی میوه در شهرک صنعتی همایجان سپیدان خبرداد و گفت: طرح سردخانه و بسته‌بندی میوه با ظرفیت تولید ۱۰ هزار تن و اشتغال ۱۵ نفر با اعتباری بالغ بر ۴۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

معاون برنامه‌ریزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز مراسم افتتاح کارخانه سنگبری در شهرک صنعتی سنگ خرم‌بید گفت: این کارخانه با سرمایه‌گذاری بالغ بر یک هزار میلیارد ریال ایجاد شده است.

مهدی اکرمی افزود: این واحد در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع با زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد ریال ساخته و با بهره‌برداری از آن برای ۲۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است./ایسنا

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو