امید روز

۱۴۰۳-۰۱-۳۱ ۲۲:۱۲

برزیل فوتبال ایران؛ خیزش مهاجمان فوتبال از این شهر

خط حمله تیم ملی فوتبال ایران را جنوبی‌ها ساختند به طوری که با نگاهی به اسامی بازیکنان معلوم می شود این شهر تولیدکننده مهاجمان است.

نگاهی به اسامی بازیکنان حاضر در خط حمله تیم ملی مشخص می‌کند حالا یکی دیگر از شهر‌های کشورمان تولید کننده مهاجمان تیم ملی است.

ا مروری بر اعضای خط حمله تیم ملی فوتبال کشورمان در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا به اسامی نفراتی همچون مهدی طارمی، مهدی قایدی و محمد محبی برمی‌خوریم.

هر سه مهاجم گلزن و تکنیکی خط حمله تیم ملی فوتبال کشورمان متولدین شهر بوشهر و از فوتبالیست‌های برتر این استان هستند که هر سه نفر سابقه حضور در تیم‌های مطرح پایتخت ایران را نیز در کارنامه فوتبالی‌شان دارند.

مهدی طارمی با دو عنوان آقای گلی در لیگ برتر، مهدی قایدی با عنوان برترین گلزن باشگاه استقلال و محمد محبی با چنین شرایطی حالا هر سه نفر در خدمت تیم ملی فوتبال کشورمان در خط حمله هستند.

به یاد داریم در گذشته ستاره‌هایی همچون شاهرخ محرابی، ابراهیم تهامی، کریم باوی و… از این دست از فوتبال آبادان که معروف به برزیل ایران است به تیم‌های باشگاهی راه پیدا کرده و در آن‌ها چهره می‌شدند.

حضور درخشان مهدی طارمی در فوتبال اروپا و آقای گلی لیگ پرتغال، درخشش مهدی قایدی ظرف یکی دو ماه اخیر در فوتبال امارات و درخشش نسبی محمد محبی در فوتبال روسیه مشخص می‌کند حالا برخلاف سال‌های دور که شهر آبادان در بین شهر‌های جنوبی خاستگاه فوتبالیست‌های تهاجمی و گلزن بود به نظر می‌رسد شهر بوشهر می‌تواند یکی دیگر از قطب‌های تولید فوتبالیست‌های تهاجمی و تکنیکی در کشورمان به شمار بیاید.

ناگفته نماند؛ پیش از این نیز فوتبالیست‌های مطرح دیگری از این استان همچون حسین ماهینی، عزت‌الله پورغاز، دانیال ماهینی، محمد دانشگر و از این دست به سطح اول فوتبال ملی و باشگاهی ایران معرفی شده بودند./خبر ورزشی

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو