امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۲:۰۷

بازنشستگان به ارائه خدمات در قالب «تماس تلفنی» یا «مراجعه حضوری» اعتماد نکنند

صندوق کشوری اعلام کرد: اخیراً افراد سودجو ازطریق تماس تلفنی با بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق یا ارسال پیامک به ایشان بابت ارائه برخی خدمات مثل بیمه مکمل درمان از بازنشستگان مبالغی درخواست می‌نمایند.

صندوق بازنشستگی کشوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد این صندوق هیچ گونه وجه نقدی بابت ارائه خدمات و اجرای طرح‌های (بیمه‌ای و غیر بیمه‌ای) خود از ذینفعان دریافت نمی‌کند و تمامی خدمات این صندوق به صورت اینترنتی و از طریق درگاه خدمات الکترونیک ارائه می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است: اخیراً افراد سودجو ازطریق تماس تلفنی با بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق یا ارسال پیامک به ایشان بابت ارائه برخی خدمات مثل بیمه مکمل درمان از بازنشستگان مبالغی درخواست می‌نمایند.

صندوق بازنشستگی کشوری تاکید می‌کند: برای برقراری و استفاده از طرح‌های مختلف بیمه‌ای و غیربیمه‌ای هیچ گونه وجه نقدی از بازنشستگان متقاضی دریافت نمی‌شود و تمامی این نوع خدمات در درگاه خدمات الکترونیک این صندوق به نشانی https://eservices.cspf.ir قابل دسترس است؛ ضمن اینکه هزینه مربوط به طرح‌ها و خدمات بازنشستگی در حقوق ماهانه افراد محاسبه و از حقوق ایشان کسر می‌شود.

لذا با عنایت به اینکه صندوق بازنشستگی کشوری بابت هیچ یک از خدمات و طرح‌های خود (اعم از بیمه‌ای یا غیربیمه ای) وجهی از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری اشخاص مطالبه نمی‌کند، از بازنشستگان محترم درخواست می‌شود برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری در این رابطه، به چنین تماس‌ها و مراجعاتی توجهی نکرده و هیچ مبلغی به صورت نقدی یا در وجه کارت اشخاص یا شرکت‌ها و موسسات مختلف پرداخت نکنند.

لازم به ذکر است صندوق بازنشستگی کشوری پیش از این نیز در اطلاعیه‌هایی اعلام کرده بود که هرگونه اطلاع‌رسانی جدید از طرح‌ها و خدمات این صندوق صرفا ازطریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir انجام می‌شود.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: با توجه به اینکه ثبت نام و استفاده از طرح‌های صندوق بازنشستگی کشوری صرفاً ازطریق مراجعه به درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی و به صورت غیرحضوری امکان‌پذیر است، توصیه اکید می‌شود که بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری مشخصات بانکی خود را به هیچ عنوان در اختیار افراد غیر قرار ندهند./ایلنا

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو