امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۳:۳۳

افزایش ۱۶۰ درصدی حقوق نورچشمی‌ها در دولت روحانی!

مجتبی یوسفی با اشاره به اظهارات اخیر حسن روحانی در باره مشکلات مردم گفت: واقعیت این است که مشکلات اقتصادی امروز کشور ریشه در عدم توجه به سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها و پیشران‌های اقتصادی در دولت قبل دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: در حالی که رشد اقتصادی ۶ درصد در قانون برنامه ششم توسعه هدف‌گذاری شده بود، رشد اقتصادی در دولت آقای روحانی صفر درصد بود و این مسأله‌ای بود که اقتصاددان‌هایی که به لحاظ فکری به دولت آقای روحانی نزدیک بودند به آن اعتراف داشتند.

دولت قبل با ارز ترجیحی دسته بیل وارد می‌کرد

وی افزود: ارز ترجیحی در دولت روحانی به جای اینکه برای سرمایه گذاری در توسعه زیرساخت‌ها به کار گرفته شود، برای خرید دسته بیل و غذای گربه هزینه شد. سؤال اینجا است که خرید کدام یک از این کالا‌ها مورد نیاز جامعه ما بوده و هست؟

یوسفی خاطرنشان کرد: در قانون برنامه ششم توسعه تصریح شده بود که در طول سال‌های اجرای برنامه ۲۵ هزار مگاوات به تولید برق کشور اضافه شود که در تمام سال‌های اجرای برنامه تنها ۱۳ هزار مگاوات آن محقق شد.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: مهمترین زیرساخت برای توسعه صنعت، برق است و عدم اجرای قانون افزایش تولید برق توسط دولت قبل موجب شد تا امروز شاهد قطع برق صنایع و همچنین عدم امکان صدور مجوز تولید به خاطر عدم تأمین برق مورد نیاز باشیم.

دولت روحانی، بودجه ۱۴۰۰ را ۱۱۰ درصد افزایش داد

وی افزود: در بودجه سال‌های مختلف شاهد افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی بودجه عمومی کشور بودیم، اما در سال پایانی دولت روحانی و در بودجه سال ۱۴۰۰ بودجه عمومی کشور ۱۱۰ درصد افزایش یافت و این یعنی خلق نقدینگی و ایجاد تورم در کشور.

افزایش ۱۶۰ درصدی حقوق نورچشمی‌ها در دولت روحانی

یوسفی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مسائل در دولت آقای روحانی بی عدالتی در پرداخت‌ها بود به گونه‌ای که در یک مورد حقوق و دستمزد نورچشمی‌ها در ماه‌های پایانی کار دولت ۱۶۰ درصد افزایش یافت. این افزایش حقوق نه برای معلمان و دیگر کارکنان وزارتخانه‌های مختلف بلکه فقط برای عده‌ای خاص اعمال شد.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: ما در دهه ۹۰ یک دهه طلایی را برای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف از دست دادیم و همین مسأله باعث شد تا امروز هم با مشکلات مختلفی در حوزه‌های مختلف مواجه باشیم./ایرنا

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو