امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۳:۰۲

استقلال و پرسپولیس روی دست دولت باد کردند!

فرابورس اعلام کرد که سهام بلوکی پرسپولیس و استقلال فعلا عرضه نمی‌شود.فرابورس ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد به دلیل نبود متقاضی، عرضه بلوک‌ ۵۱ درصدی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در روز ۱۲ دی‌ماه، انجام نمی‌شود.

به گزارش امید روز: قیمت پایه هر سهم بلوک «پرسپولیس» حداقل ۳۹۴۶ ریال و قیمت پایه هر سهم این بلوک «استقلال» حداقل ۳۳۶۲ ریال تعیین شده بود.
این در حالی است که مشتریان پرسپولیس با پرداخت ۲۱۰ میلیارد تومان نقد و ۱۹۰۰ میلیارد تومان در اقساط شش ساله با سود ۲۳ درصد، می‌توانستند مالک نیمی از سهام باشگاه پرسپولیس شوند.
سهام باشگاه استقلال نیز با قیمت ۱۸۰۰ میلیارد تومان عرضه می‌شد که خریداران ۱۸۰ میلیارد تومان نقد و ۱۶۲۰ میلیارد تومان در اقساط شش ساله باید پرداخت می‌کردند که مبلغ اقساطی مشمول سود می‌شد.
گفته می‌شد پتروشیمی خلیج فارس و شرکت شستا از سوی دولت برای خرید سهام استقلال و پرسپولیس مامور شدند که ظاهرا خریداران احتمالی به هر نحوی از این مسئله سر باز می‌زنند.
مسئله اصلی عدم تحقق درآمدهای پیشبینی‌شده در فوتبال ایران به دلیل قوانین بازدارنده و مسائل حل‌نشده است که فوتبال را برخلاف همه جای دنیا به یک ورزش هزینه‌زا و نه درآمدساز تبدیل کرده است.
شرکت‌های عظیم مدنظر دولت احتمالا باتوجه به بُرد خبری فوتبال، هراس دارند که مسائل فوتبال مورد اعتراض سهام‌داران یا مخاطبان خود در سایر حوزه‌ها قرار بگیرد.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو