امید روز

۱۴۰۳-۰۱-۳۱ ۲۲:۰۲

احتمال یخبندان شبانه در پایتخت

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به پیش بینی هواشناسی از صدور هشدار فعالیت سامانه بارشی و کاهش دما در استان خبر داد و گفت: از فردا /چهارشنبه تا جمعه/ ۲۲ دی ماه احتمال یخبندان بویژه شب‌ها در پایتخت وجود دارد.

 حامد یزدی مهر روز سه‌شنبه از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه بارشی توأم با کاهش دما و وقوع باد شدید در استان تهران خبر داد و افزود: طبق این پیش بینی تا شنبه ۲۳ دی ماه شاهد فعالیت این سامانه‌ها خواهیم بود لذا از همه شهروندان می‌خواهیم نسبت به هشدار صادر شده از سوی مدیریت بحران توجه ویژه داشته و تمهیدات لازم را جهت پیشگیری از وقوع حوادث و مخاطرات احتمالی بیاندیشند.

 

وی با بیان اینکه از سوی سازمان هواشناسی کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دمای هوا پیش بینی شده، نسبت به احتمال یخ زدگی لوله و کنتورهای آب نیز هشدار داد و اظهار کرد: انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به این تأسیسات ضروری است.

یزدی مهر در ادامه بر همکاری و مدیریت مصرف انرژی توسط مردم تاکید کرد و گفت: با انجام راهکارهای ساده ای مثل تنظیم دمای منازل بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد، گرم کردن یک یا چند اتاق و نه تمام خانه، پوشیدن لباس گرم در منزل، بستن درز در و پنجره‌ها برای جلوگیری از هدر رفت گرما، خاموش کردن وسایل گرمایشی اضافی، روشن نگذاشتن بخاری هنگام خروج از خانه می‌توانیم در کاهش مصرف گاز صرفه جویی لازم را داشته باشیم.

وی در خصوص تردد در جاده‌های کوهستانی به سبب لغزندگی مسیرها نیز هشدار داد و افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی برف و باران، احتمال جاری شدن روان آب‌ها نیز وجود دارد و توصیه اکید مدیریت بحران به مردم عدم اتراق و فاصله گرفتن از رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین عدم صعود به ارتفاعات است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از ابلاغ هشدار به همه عوامل ستادی و اجرایی و عضو ستاد مدیریت بحران خبر داد و اضافه کرد: تا اطلاع ثانوی مدیریت بحران در حال آماده باش کامل خواهد بود.

وی به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع باد شدید در نواحی غربی، جنوبی و ارتفاعات استان اشاره و بر ضرورت مستحکم سازی سازه‌های موقت و عدم تردد و توقف در کنار درختان کهنسال و تابلوهای تبلیغاتی تاکید و در خصوص احتمال سقوط سنگ در ارتفاعات هشدار داد.

یزدی مهر ادامه داد: از همه رانندگان و مسافران می‌خواهیم در صورت ضرورت به حضور در جاده‌های کوهستانی از میزان سوخت خودرو و همراه داشتن تجهیزات زمستانی مطمئن باشند./ایرنا

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو