امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۲:۵۸

کدام مشاغل صنفی بین زنان پرطرفدار است؟

طبق آمار اتاق اصناف ایران، صنف آرایشگری زنانه، خرده فروشی پوشاک زنانه و خرده‌فروشی خواربار (خواربارفروش)، بیشترین پروانه‌های کسب را از سوی زنان دریافت کرده‌اند.

به گزارش امید روز : آمار منتشر شده از سوی اتاق اصناف ایران نشان می‌دهد که در حال حاضر ۷۷۹ هزار و ۴۰۷ پروانه کسب برای زنان در کشور فعال است که از این میزان استان مازندران با ۵۸ هزار و ۸۹۱ پروانه کسب فعال، بیشترین آمار و استان قم با ۷ هزار و ۱۷۴ پروانه کسب فعال، کمترین میزان پروانه کسب فعال برای زنان را به خود اختصاص داده است.

همچنین خراسان رضوی با ۵۷ هزار و ۸۹۶ پروانه کسب فعال در جایگاه دوم و استان تهران با ۵۴ هزار و ۷۳۲ پروانه کسب فعال رده سوم بیشترین آمار پروانه کسب فعال برای زنان را به خود اختصاص داده است.

آمار تعداد زنانی که دارای پروانه مباشرت یا مشارکت واحد صنفی فعال هستند نیز نشان می‌دهد که در حال حاضر استان تهران با ۶۱۳۸ پروانه مباشرت و مشارکت فعال برای زنان و جنوب کرمان با ۶۰ پروانه مباشرت و مشارکت فعال برای زنان به ترتیب دارای بیشترین و کمترین میزان پروانه مباشرت و مشارکت فعال هستند. در این رده‌بندی استان اصفهان و استان خراسان رضوی پس از تهران بیشترین آمار پروانه مباشرت و مشارکت فعال برای بانوان را به خود اختصاص داده است.

آرایشگری و خواروبار فروشی؛ مشاغل صنفی پرطرفدار برای زنان

در این میان طبق آماری که از سوی اتاق اصناف ایران ارائه شده، تعداد ۲۰ شغل دارای کد آی‌سیک که  بیشترین پروانه‌های کسب را از سوی زنان دریافت کرده‌اند، اعلام شده که بر اساس آن زنان فعال در صنف آرایشگری زنانه با دریافت ۱۰۴ هزار و ۵۲۷ پروانه کسب در صدر جدول قرار دارند.

پس از آن، خرده فروشی پوشاک زنانه و خرده‌فروشی خواربار (خواربارفروش) به ترتیب با دریافت ۸۰ هزار و ۶۰۲ پروانه کسب و ۴۷ هزار ۷۷۵ پروانه کسب در ردیف دوم و سوم جدول قرار دارند. خرده فروشی وسایل خانگی برقی نیز کمترین میزان دریافت پروانه کسب را از سوی زنان داشته است؛ زنان کشور برای فعالیت در رسته صنفی فروش وسائل خانگی برقی ۵۵۵۱ پروانه کسب دریافت کرده‌اند.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو