امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۲:۰۲

افزایش ۳۴ درصدی تعرفه اینترنت

در حالی هفته گذشته اپراتورهای ارتباطی با نامه‌ای به رئیس جمهوری درخواست افزایش 100 درصدی تعرفه اینترنت را مطرح کردند که وزیر ارتباطات روز گذشته ضمن مشروط دانستن افزایش تعرفه اینترنت، افزایش 100 درصدی تعرفه را مردود اعلام کرده بود.

در عین حال سازمان تنظیم مقررات هم شروط موافقت با افزایش تعرفه اینترنت را اعلام و اپراتورهای ارتباطی را به افزایش سایتهای نسل پنجم به 10درصد تا پایان سال 1403، افزایش پوشش نسل چهارم در کشور به 96درصد تا پایان سال 1403 و افزایش 30درصدی میانگین سرعت اینترنت در شش ماه آینده مکلف کرد.

ظاهراً شب گذشته اپراتورهای ارتباطی با حضور در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شروط مورد نظر این سازمان را پذیرفته‌اند.

حال کسب اطلاع جدید از وزارت ارتباطات حاکی است، وزارت ارتباطات با افزایش ۱۰۰ درصدی اپراتورها موافقت نکرده و فقط اجازه داده حداکثر تا ۳۴ درصد افزایش دهند.

لازم به ذکر است که افزایش تعرفه اینترنت پس از ۶ سال اتفاق می‌افتد.

عدم تناسب توسعه زیرساخت ارتباطی مورد نیاز برای پشتیبانی از اقتصاد دیجیتال، عدم تناسب افزایش تعرفه با افزایش هزینه‌های نگهداری و توسعه شبکه در سنوات گذشته، کاهش شدید قدرت سرمایه‌گذاری اپراتورها، افزایش نرخ ارز در سالیان گذشته و نبود منابع مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در فناوری‌های جدید مانند اینترنت نسل پنجم مهمترین دلایل اپراتورها برای درخواست افزایش تعرفه اینترنت اعلام شد./شرق

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو