امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۱۶:۲۱

سلاجقه: حق آلایندگی پارسیان را از پارس جنوبی می‌گیریم

معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست از پیگیری و وصول حق آلایندگی شهرستان پارسیان از صنایع پارس جنوبی (عسلویه ) خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، علی سلاجقه روز پنجشنبه در آیین افتتاح اسکله شماره سه منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان افزود: تعدادی از اهالی پارسیان با مشکلات حقوقی اراضی روبرو هستند که این موارد را پیگیری می کنیم و مشکلات عوارض آلایندگی این شهرستان نیز با انطباق ضریب آلایندگی قابل حل است.

وی که رییس جمهور را در دومین سفر به هرمزگان همراهی می کندتصریح کرد: صنایع آب‌بر باید در مناطق ساحلی احداث شوند و خوشبختانه این ایده دارد شکل می‌گیرد و در استان هرمزگان که دروازه اقتصاد ایران است نیز باید ضمن شکل گیری صنایع، حفظ محیط زیست منطقه نیز مورد توجه جدی قرار گیرد.

سلاجقه یادآور شد: ما تجربه های ناخوشایندی در استقرار صنایع داریم که منجر به از دست رفتن محیط زیست در برخی مناطق شده و باید از این تجارب استفاده کنیم تا مشکلات یادشده در هرمزگان تکرار نشود.

وی خاطرنشان کرد: توجه به سواحل خلیج‌ فارس در کنار توسعه صنعتی باید مورد توجه قرار گیرد و این حق‌الناسی است که مکلف به حفظ آن هستیم.ایرنا

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021