امید روز

۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۰۷:۱۲

ستاره‌های سپاهان و تورس: اهداف اصلی نکونام

پس از عدم موفقیت در جذب بازیکنان مورد نظر، جواد نکونام لیست دومی را به مدیریت باشگاه تحویل داده که این نفرات نیز همگی تحت قرارداد باشگاه‌های خود هستند.

به گزارش امید روز: علیرضا جهانبخش، علی قلی‌زاده، مجید حسینی، محمد محبی، عارف آقاسی، محمد محبی، سعید عزت‌اللهی، امیرحسین حسین‌زاده، اللهیار صیادمنش، اوستون اورونوف و… از جمله بازیکنان موردنظر نکونام برای حضور در استقلال بودند که تعدادی از این افراد نسبت به پیشنهاد آبی‌ها واکنش نشان داده و در نهایت احترام آن را رد کردند و تعدادی دیگر نیز صحبت خاصی در این خصوص انجام ندادند.
لیست نخست سرمربی استقلال متشکل از تعداد زیادی از لژیونرهای فوتبال ایران بود که واضحا و مشخصا قصدی برای بازگشت به لیگ برتر ندارند و از ابتدا نیز حضور آنها در هر کدام از تیم‌های لیگ ایران منتفی بود. این موضوع سبب شد تا نکونام لیست دومی را در اختیار مدیریت باشگاه قرار دهد تا آنها به دنبال جذب بازیکنان جدید باشند که فهرست جدید نیز دست کمی از لیست اولیه ندارد.
نکونام برای تقویت تیم خود، دست روی چهار مهره اصلی و کلیدی سپاهان و ستاره گل گهر گذاشته است. در واقع او خواستار جذب بازیکنانی به نام‌های فرشاد احمدزاده، امید نورافکن، رضا شکاری، محمد دانشگر و روبرتو تورس شده است که طبیعتا از اکنون نیز می‌توان پیش‌بینی کرد که سرنوشت مذاکرات با این افراد چه نتیجه‌ای خواهد داشت.
در شرایطی که سپاهان برای رعایت قوانین مربوط به سقف بودجه به همکاری خود با سه بازیکن به نام‌های کاوه رضایی، هادی محمدی و احسان پهلوان پایان داده، آنها قصد ندارند بازیکن دیگری را از دست بدهند و ضمن اینکه به دنبال جذب بازیکنان جدیدی هستند تا بتوانند برای قهرمانی در رقابت‌های امسال، با استقلال و پرسپولیس رقابت کنند.
در این وضعیت، جواد نکونام خواستار جذب چهار بازیکن سپاهان شده که تقریبا همگی جزء مهره‌های اصلی و کلیدی تیم ژوزه مورایس محسوب می‌شوند و طبیعی است که سرمربی پرتغالی با جدایی این نفرات و تقویت اصلی‌ترین رقیب در راه قهرمانی، مخالفت کند.
دیگر بازیکن حاضر در لیست دوم نکونام نیز روبرتو تورس است که استقلال در همین تابستان فرصت جذب رایگان او را داشت ولی در نهایت این بازیکن راهی گل گهر شد و در شرایطی که او یکی از مهره‌های مهم در ترکیب تیم سیرجانی محسوب می‌شود، سرمربی استقلال خواستار جذب او شده است.
این اسامی در شرایطی تحویل مدیریت باشگاه استقلال داده شده که آبی‌ها هیچ جای خالی در فهرست خود ندارند و با فسخ قرارداد مهری بود که جای برای رافائل سیلوا باز شد و این باشگاه در مقطع فعلی نیز درگیر تعیین تکلیف رضا میرزایی است و پس از بازگشت این بازیکن، استقلال در فهرست خود هیچ جای خالی‌ای ندارد که بخواهد نام این بازیکن را در نیم فصل دوم وارد لیست کند.
موضوع بعدی نیز این است که استقلال برای جذب هر تعداد بازیکن جدید، باید به همان اندازه نیز از فهرست فعلی خود، بازیکنانی را کنار بگذارد. با توجه به اینکه در نقل و انتقالات نیم فصل حضور داریم، چنین اتفاقی به سادگی میسر نیست و مدیریت باشگاه باید با بازیکنانی که با تیم قرارداد دارند، برای جدایی به توافق برسد که این موضوع نیز خود زمان‌بر بوده و نیازمند مذاکرات فشرده است.
در نهایت باید گفت که با توجه به لیست دومی که از طرف نکونام در اختیار مدیریت باشگاه استقلال گذاشته شده، عملا شانس آبی‌ها برای جذب بازیکن از این فهرست نیز پایین به نظر می‌رسد چرا که نه سپاهان و نه گل‌گهر حاضر به از دست دادن مهره‌های کلیدی خود نیستند.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021