امید روز

۱۴۰۳-۰۱-۳۱ ۲۱:۳۷

جنجال قرن: توپ طلای مسی پارتی‌بازی بود!‏

ادعایی بزرگ در فرانسه علیه لیونل مسی مطرح شده که بر اساس آن فرانس فوتبال با ‏لابی‌گری و فشار پاری سن ژرمن هشتمین توپ طلای لیونل مسی را به او اهدا کرده ‏است.‏

به گزارش امید روز : پاری سن ژرمن تابستان گذشته با مسی خداحافظی کرد تا اسطوره آرژانتینی راهی آمریکا شده و پیراهن اینترمیامی را به تن کند. مسی از این گزینه برخوردار بود که قراردادش را با پی‌اس‌جی یک سال تمدید کند ولی دو طرف به این نتیجه رسیدند که وقت خداحافظی فرا رسیده است.

لئو مسی در دوران حضور در پاری سن ژرمن فراز و نشیب‌هایی را پشت سر گذاشت و به اندازه سال‌های درخشش بی‌نظیرش در بارسا درخشان نبود با این حال او در مراسم توپ طلای امسال برای هشتمین بار به این جایزه انفرادی رسید.

با اینکه تقریبا همه صاحب‌نظران متفق‌القول بودند که لئو مسی نه به دلیل بازی‌هایش در فصل گذشته پاری سن ژرمن بلکه به دلیل افتخارآفرینی در جام جهانی و قهرمانی با تیم ملی آرژانتین به توپ طلا رسید اما در چند ساعت گذشته در فرانسه ادعاهایی بزرگ علیه او مطرح شده است. ادعاهایی که اعتبار توپ طلای هشتم لئو مسی را هدف گرفته است.

ادعای بزرگ: پاری سن ژرمن لابی کرد تا مسی توپ طلا ببرد
همه چیز از گزارش جنجالی مدیاپارت در فرانسه آغاز شد. در این گزارش ادعا شد که پاری سن ژرمن به بازیکن سابقش لئو مسی کمک کرده تا به توپ طلا برسد. در این گزارش حتی به جزئیات اشاره شده و مدیاپارت مدعی است پی‌اس‌جی برای توپ طلا بردن لئو مسی با پاسکال فره، سردبیر ارشد فرانس فوتبال لابی کرده است.

ادعا شده که پاسکال فره در بازه زمانی ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ حتی از پاری سن ژرمن مبالغی دریافت کرده است. مدیاپارت می‌گوید در این بازه زمانی پاسکال فره گزارش‌هایی که خبرنگاران فرانس فوتبال علیه ناصرالخلیفی، رئیس پاری سن ژرمن، می‌نوشتند را چه در فرانس فوتبال و چه در روزنامه اکیپ سانسور می‌کرد. سردبیر ارشد فرانس فوتبال متهم شده که بارها در برنامه‌های ویژه و پشت درهای بسته پاری سن ژرمن حضور داشته و حتی یک بار تمام هزینه‌هایش برای سفر به قطر توسط دولت این کشور پرداخت شده است.

مدیاپارت می‌گوید مدرک دارد

مدیاپارت می‌گوید ادعاهایش بدون مدرک نیست و برای همه ادعاهای خود مدارکی در دست دارد که در صورت نیاز به مقامات ذی‌ربط ارائه خواهد داد. در گزارش امروز این رسانه ادعا شده که مدیاپارت پیامکی در اختیار دارد که یکی از کارمندان پی‌اس‌جی برای رئیسش الخلیفی ارسال کرده است. در این پیامک چنین نوشته شده:” قرار است لابی کنیم پس بیائید با پاسکال یک جلسه ناهار داشته باشیم”.

واکنش‌های فوری در شبکه‌های مجازی
این ادعا آنقدر بزرگ بود که همانطور که انتظار می‌رفت مثل بمب در فضای مجازی منفجر شد و موجی از اظهارنظرها را به دنبال داشت. یک کابر فرانسوی نوشت: “در نهایت چه کسی رای‌ها را اعلام کرد؟ پاسکال فره؟ در فرانسه لابی‌ کردن و پارتی‌بازی در همه سطوح جریان دارد و نباید فکر کرد که فوتبال از این قاعده مستثنی است”.

اما هواداران مسی هم که از این ادعا خشمگین شده‌اند بیکار ننشستند. یک هوادار نوشت: “یعنی ممکن است کسی اینقدر کم‌هوش باشد که این اراجیف را باور کند؟” در مقابل جبهه مخالفان مسی هم واکنش نشان دادند. یک کاربر نوشت: “ما که از اول می‌گفتیم این توپ طلای مسی دزدی است، این هم اثباتش.”

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو