امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۳:۲۷

جام ملتهای آسیا؛میزبان با توپ پر شروع کرد

به گزارش امید روز: دیدار افتتاحیه جام ملت‌های ۲۰۲۴ آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ جمعه شب در ورزشگاه لوسیل دوحه با رویارویی قطر و لبنان در چارچوب بازی‌های گروه A آغاز شد تا هجدهمین دوره این مسابقات به صورت رسمی زنگ شروع آن زده شود.

قطر میزبان که مدافع عنوان قهرمانی هم نیز هست در این دیدار با ترکیب اولیه، مشعل برشم، عبدالعزیز حاتم، لوکاس مندس، پدرو میگل، حسن الحیدوس، محمد وعد، مهدی علی، احمد فتحی، یوسف عبدالرزاق، اکرم عفیف و موئز علی به میدان رفت.

مصطفی مطر، قاسم الزین، نور منصور، نصار نصار، ولید شور، محمد حیدر، روبرت ملکی، علی تنیچ، حسن الزین، حسن متعوق و باسل جرادی، هم بازیکنان لبنان را در این مسابقه تشکیل می‌دادند.
بازی در حالی با سوت علیرضا فغانی آغاز شد که همان طور که پیش‌بینی می‌شد با حملات تیم میزبان همراه بود و قطر در دقیقه ۶ به یک گل زودهنگام هم رسید اما فغانی به دلیل آفساید این گل را مردود اعلام کرد.
حملات قطری‌ها که با دفاع فشرده لبنانی‌ها همراه بود، سرانجام در دقیقه اول وقت‌های تلف شده نیمه نخست به ثمر رسید اکرم عفیف روی پاس معز علی، قطر را یک بر صفر جلو انداخت و نیمه اول با همین تک گل به پایان رسید.
در شروع نیمه دوم باز هم این قطر بود که به گل رسید و معز علی پس از دادن پاس گل اول به عفیف، این بار در قامت گلزن ظاهر شد و در دقیقه۵۶ گل دوم قطر را وارد دروازه لبنان کرد تا خیال هواداران عنابی‌ها از پیروزی در این دیدار تا حدودی راحت شود و خاطر تلخ دو افتتاحیه قبلی را که با شکست این تیم به پایان رسیده بود، پاک کند.
در ششمین دقیقه از وقت‌های اضافه نیمه دوم اکرم عفیف توانست یکبار دیگر دروازه لبنان را باز کند.
در نهایت قطر توانست با نتیجه ۳ بر صفر لبنان را در دیدار افتتاحیه جام ملت‌های ۲۰۲۳ شکست دهد و این جام را با برد آغاز کند.

در دیگر دیدار گروه‌ A، روز شنبه از ساعت ۱۸، چین و تاجیکستان با هم روبرو می‌شوند.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو