امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۲:۱۰

تهدید رکورد شهریار فوتبال ایران

به گزارش امید روز:  ستاره تیم ملی قطر با گلزنی در افتتاحیه جام ملت‌ها به رکورد اسطوره فوتبال ایران نزدیک شد.

تیم ملی فوتبال قطر در حالی موفق به کسب پیروزی سه بر صفر در نخستین بازی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ مقابل لبنان شد که المعز علی قبل از آسیب دیدگی و تعویض اجباری، موثرترین بازیکن تیمش بود و توانست یک پاس گل بدهد، یک گل بزند و یک گل مردود هم داشته باشد ولی یک اتفاق ویژه هم برای او رخ داد.
المعز علی که در سال ۲۰۱۹ به آقای گلی دست پیدا کرد، نخستین بازی دوره جدید جام ملت‌های آسیا را هم با گلزنی پشت سر گذاشت و توانست به آمار ویژه‌ای در تاریخ این رقابت‌ها برسد.
المعز علی اگر دچار مصدومیت جدی نشود و همراه تیمش باشد، این شانس را دارد در دو مسابقه آینده دور گروهی جام ملت‌ها مقابل تاجیکستان و چین آمار گل‌های خود را بهتر کند و در مرحله حذفی به رکورد علی دایی برسد و حتی از آن عبور کند
این ستاره ۲۷ ساله قطری که در دوره گذشته جام ملت‌های آسیا ۹ گل به ثمر رسانده بود، جمعه شب هم برابر تیم ملی لبنان یک گل زد تا تعداد گل‌هایش در این رقابت‌ها به ۱۰ گل افزایش پیدا کند و نزدیک به آمار گل‌های علی دایی شود.
علی دایی با ۱۴ گل بهترین گلزن تاریخ جام ملت‌های آسیا شناخته می‌شود که المعز علی با گلزنی مقابل لبنان، ۱۰ گله شد و ضمن صعود به رده دوم جدول برترین گلزنان این رقابت‌ها، شانس رسیدن به رکورد اسطوره فوتبال ایران را پیدا کرد.
پیش از این، لی دونگ گوک (کره جنوبی) به آمار ۱۰ گل زده در جام ملت‌ها رسیده بود که با توجه به عدم حضورش در این رقابت‌ها، شانسی برای افزایش این آمار ندارد و پشت سر او هم نائو هیرو تاکاهارا (ژاپن) و علی مبخوت (امارات) با ۹ گل و جاسم الهیویدی (کویت) و یونس محمود (عراق) با ۸ گل هستند.
در حال حاضر نزدیک‌ترین گلزنان به رکورد ۱۴ گل علی دایی، المعز علی با ۱۰ گل و علی مبخوت با ۹ گل هستند که تصویر این دو ستاره قطری و اماراتی پای تلویزیون و شادی اسطوره ایرانی از سوی ای‌اف‌سی طراحی شده است.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو