امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۱۵:۰۳

برانکو نمی‌آید!

سرمربی کروات اسبق پرسپوليس پاسخ نهایی خود را درباره همکاری مجدد با این تیم اعلام کرد.

به گزارش امید روز: دومین مذاکره پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ این بار با حضور رضا درویش در قطر همراه بود؛ جایی که سرمربی اسبق سرخ‌ها پاسخ قطعی خود را اعلام کرد و مدعی شد علی‌رغم احترامی که برای این باشگاه و هوادارانش قائل است، شرایط حضور دوباره در تهران را ندارد.
شب گذشته رضا درویش به همراه رضا چلنگر و امیرعلی حسینی بعد از هماهنگی در خصوص جلسه با برانکو ایوانکوویچ راهی دوحه شدند. آنها ساعاتی پیش در جلسه با سرمربی کروات عمان که در اولین گام در نمایشی قابل تحسین در نهایت اما مقابل عربستان شکست خورده بود، قرار گرفتند و به این شکل مذاکرات رسمی استارت خورد.
این در حالی بود که پیش از این دلبری عضو هیئت مدیره پرسپولیس چندی پیش با حضور در امارات و اردوی عمان گفت‌وگوی ابتدایی را با برانکو پشت سر گذاشته بود. گفت‌وگویی که خروجی آن این بود که باشگاه پرسپولیس حسن نیت خود را در این قضیه و مذاکرات به نمایش بگذارد. اتفاقی که باعث شد تا باشگاه پرسپولیس نزدیک به ۴ میلیارد تومان بابت جرائم مالیاتی و مفاصاحساب این مربی کروات در دوره حضورش در پرسپولیس هزینه کند.
درویش امیدوار بود با پرداختی این مالیات، برانکو را ترغیب به حضور در پرسپولیس و جانشینی یحیی گل‌محمدی کند. به همین منظور او بعد از ارائه مفاصاحساب به چلنگر، در انتظار پاسخ نهایی برای هماهنگی این جلسه بود.
اتفاقی که شب گذشته رخ داد و او با تیم سه نفره مذاکره کننده راهی دوحه و هتل محل اسکان تیم ملی عمان و برانکو ایوانکوویچ شد.
با این حال در پایان جلسه درویش با برانکو ایوانکوویچ او پاسخ نهایی خود را به این باشگاه با اعلام عدم شرایط لازم برای حضور در تهران و سرمربیگری سرخپوشان اعلام کرد.
در خبر رسمی‌ای که باشگاه پرسپولیس در این خصوص روی خروجی خود قرار داده است، اینطور آمده است:
مدیرعامل پرسپولیس در این جلسه با اعلام این مطلب که همه اقدامات لازم برای حضور و فعالیت وی فراهم شده است، پیشنهاد باشگاه و خواست هواداران پرسپولیس برای حضور مجدد برانکو به عنوان سرمربی پرسپولیس را به وی اعلام کرد.
رضا درویش با تاکید بر ویژگی‌های اخلاقی، حرفه‌ای و پشتوانه عملکردی که قبل از این از ایوانکوویچ شاهد بودیم، از او خواست این پیشنهاد را بپذیرد.
مدیرعامل پرسپولیس به وی گفت باشگاه پرسپولیس، اعضای تیم و از همه مهمتر هواداران مشتاق استقبال از او هستند.
برانکو ایوانکوویچ اما در پاسخ اظهار داشت: همه می‌دانند پرسپولیس، ایران و مردم ایران را چقدر دوست دارم. ایران کشور دوم من است. عاشق پرسپولیس و هوادارانش هستم. قلب من برای آنجا می‌تپد. متاسفم که در این زمان از نظر شخصی و خانوادگی شرایط حضور در ایران را ندارم. خاطرات و اتفاقات خوب و باشکوه از ایران و پرسپولیس دارم، دوست داشتم و دارم بار دیگر تکرار شود، ولی الان در شرایط مناسبی نیستم که به ایران بیایم. هنوز به پیشنهاد عمان و یک تیم ملی معتبر اروپایی پاسخ نداده‌ام.
وی گفت: در جلسه با آقای دلبری هم گفتم که شرایط حضور‌ در پرسپولیس را ندارم و ممنونم که در این چند روز موانع را برطرف کردید و باز تا اینجا آمدید و از نظر و تلاش‌های شما صمیمانه سپاسگزارم.
وی ادامه داد: از شما (رضا درویش) تشکر می‌کنم هم به جهت این پیشنهاد و نظر مثبتی که دارید و هم اقداماتی که در روزهای اخیر انجام دادید. من در ایران بوده‌ام و فکر نمی‌کردم با این سرعت کار پیش ببرید. متاسفم که اکنون شرایط کار در ایران را ندارم و از شما درخواست می‌کنم زمان برای پرسپولیس از دست نرود و مربی خود را انتخاب کنید.
رضا درویش نیز در پایان جلسه گفت: هواداران با تمام وجود شما را دوست دارند و فوتبال ایران برای شما احترام بزرگی قائل است. ما هم‌زمان مذاکرات با گزینه‌های دیگری را دنبال کرده‌ایم که از حالا جدی‌تر خواهد شد، ولی همین‌جا به شما می‌گویم تا چند روز آینده که کار را نهایی کنیم، اگر تصمیم جدیدی بگیرید به شما برمی‌گردیم. امیدوارم در ادامه جام ملت‌ها با تیم ملی عمان و پس از آن هر جایی که حضور پیدا می‌کنید، موفق باشید.
اکنون باید دید باشگاه پرسپولیس با پاسخ منفی سرمربی کروات اسبق خود، چه برنامه‌ای برای نیمکت خود خواهد داشت و سرمربی بعدی این تیم چه کسی خواهد بود.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021