امید روز

۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۰۷:۳۶

کدام کشورها بیشترین آمار جذب مهاجران را داشته‌اند؟

سال 2022 رکورد 10 سال گذشته مهاجرت شکسته شد و مردم بسیاری برای زندگی با امنیت بیشتر، کار یا تحصیل بهتر محل زندگی خوسال 2022 رکورد 10 سال گذشته مهاجرت شکسته شد و مردم بسیاری برای زندگی با امنیت بیشتر، کار یا تحصیل بهتر محل زندگی خود را تغییر داده‌اند.

  مجله CEOWORLD در گزارشی تحقیقی اعلام کرد، بر اساس داده‌هایی که در آگوست 2023 به دست آمده، مشخص شده است مردم جهان طی سال 2022 به 211 کشور جهان مهاجرت کرده‌اند.

اما بر اساس همین گزارش نیمی از ۲۷۹ میلیون مورد مهاجرتی که طی سال‌های اخیر در جهان به ثبت رسیده، فقط به مقصد ۱۰ کشور جهان صورت گرفته است.

در این میان کشورهایی که سیاست‌های آسان‌تری برای سفر، پذیرش اجتماعی و جو دوستانه‌ای با غریبه‌ها داشته‌اند، همچنین کشورهایی که قوانین آسان‌تری برای اشتغال و مهاجرت دارند، بیشتر توجه مهاجران را جلب کرده‌اند.

طبق این داده‌ها، ایالات متحده آمریکا بیشترین تعداد از پذیرش مهاجران را به خود اختصاص داده و بیش از ۵۰.۶ میلیون نفر از اقصی نقاط جهان با اهداف مختلف به این کشور مهاجرت کرده‌اند؛ آلمان با ۱۵.۷ میلیون و عربستان سعودی با ۱۳.۴ میلیون در رتبه سوم قرار گرفته‌اند.

بعد از آن نیز روسیه با ۱۱.۶ میلیون، انگلیس با ۹.۳ میلیون، امارات با ۸.۷ میلیون، فرانسه با ۸.۵ میلیون، کانادا با ۸ میلیون، استرالیا با ۷.۶ میلیون و اسپانیا با ۶.۸ میلیون نفر در رتبه‌های چهارم تا دهم جای گرفته‌اند.

گفتنی است منظور از مهاجرت صرف دریافت تابعیت نبوده بلکه اکثر این مهاجرت‌ها برای اقامت و اشتغال یا به دلایل مختلف دیگری همچون تحصیل انجام گرفته است./اعتماد

 

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021