امید روز

۱۴۰۳-۰۱-۳۱ ۲۱:۱۵

کبوتر متهم به جاسوسی آزاد شد

هند کبوتر متهم به جاسوسی برای چین را بعد از هشت ماه آزاد کرد.

کبوتر به ظن جاسوسی برای چین به مدت هشت ماه در یک قفس انفرادی محبوس شد. به گزارش رسانه محلی “ایندین اکسپرس” این کبوتر اکنون آزاد شده است.

بر اساس این گزارش، پلیس هند این کبوتر که دو حلقه بر روی پاهایش نصب شده بود را در ماه مه سال میلادی گذشته در نزدیکی ساحل شهر مومبای به دام انداخت.

پلیس بر روی بال‌های این کبوتر خطوطی را کشف کرد که گمان می‌رفت خط چینی باشد. این کبوتر سپس برای تحقیقات بیشتر به یک کلینیک حیوانات منتقل و در یک قفس انفرادی نگهداری شد.

تحقیقات پلیس هند روشن ساخت که از این کبوتر برای مقاصد جاسوسی استفاده نشده، بلکه یک کبوتر راه گم کرده از تایوان است که برای شرکت در مسابقات پروازی تربیت شده است. پیروزی کبوتر‌ها در این مسابقات می‌تواند برای صاحبان آن‌ها پول زیادی به ارمغان بیاورد.

با وجود مشخص شدن “بی‌گناهی”، این پرنده به دلیل فراموش شدن موضوع توسط مسئولان ماه‌ها در یک قفس انفرادی زندانی ماند تا اینکه بالاخره پس از پی‌گیری کلینیک حیوانات و یک سازمان حمایت از حیوانات، پلیس هند اجازه آزادی کبوتر را صادر کرد.

این نخستین باری نیست که پلیس هند کبوتر‌ها را به اتهام جاسوسی به دام می‌اندازد. در سال ۲۰۲۰ هم یک کبوتر که به رنگ صورتی رنگ شده بود با دو حلقه بر روی پاهایش که بر روی آن شماره‌هایی حک شده بود به دام پلیس افتاد. بعدا مشخص شد که این کبوتر از پاکستان بوده و برای شرکت در مسابقه تربیت شده بود.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو