امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۱۶:۳۴

پیش‌بینی بورس فردا ۲۰ آذر ۱۴۰۲

رئیس سازمان خصوصی‌سازی نیز به خبرگزاری سنا گفته است که مجموع فروش اموال غیردولتی از سال ۱۳۹۸ تا پایان سال ۱۴۰۱ برابر با ۴.۹ همت و در سال ۱۴۰۲ حدود ۴ همت در راستای سیاست مولدسازی بوده است. اگر شرایطی ایجاد شود که سهام‌داری جایگزین خرید طلا، مسکن و… شود، به اقتصاد کشور، کنترل تورم و بهبود تأمین مالی و سودآوری بنگاه‌ها کمک کرده‌ایم. مجموع فروش اموال غیردولتی از سال ۱۳۹۸ تا پایان سال ۱۴۰۱ برابر با ۴.۹ همت و در سال ۱۴۰۲ حدود ۴ همت در راستای سیاست مولدسازی بوده است.

پیش بینی بورس

به گزارش امید روز به نقل از اکوایران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز جاری با رشد ۰.۰۱ درصدی کار را به پایان برد و بازار بدون تغییر خاصی نسبت به روز قبل تمام شد. خیلی از اهالی بازار سرمایه معتقد هستند که بازار امروز ترمز افت‌های نه چندان قوی دو روز کاری پیش خود را کشید تا از ادامه روند نزولی جلوگیری کند و تا بحث پولبک به محدوده ۲.۱ میلیون واحدی (البته با اغماض کمی بالاتر) در جریان معاملات امروز رخ بدهد. در صورتی که بازار فردار را مثبت آغاز کند می‌توان احتمال پولبک به محدوده حمایتی ایجاد شده را بیشتر دانست.

 ارزش معاملات در گروه‌های مختلف نسبت به روزهای پیشین با کاهش همراه شدند و گروه خودرویی با ارزش معاملاتی ۲۸۲ میلیارد تومانی در جایگاه دوم و بعد از گروه فلزات اساسی قرار گرفت این گروه (فلزات اساسی) در روز جاری حدود ۳۰۸ میلیارد تومانی ارزش معاملاتی به خود گرفتند.

 مجتبی توانگر؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس عنوان کرده است که در تجدید ارزیابی، هیچ نوع فرآیند اقتصادی منجر به ورود وجه نقد نمی‌شود و توان عملیاتی یا مالی واحد اقتصادی نیز تغییر نمی‌کند و صرفاً ارزش دارایی‌های موجود واحد به روز رسانی می‌شود لذا آن چه که تحت عنوان تجدید ارزیابی به سرمایه شرکت اضافه می‌شود، درآمد نقدی نیست که مشمول مالیات باشد.

 بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

 در جریان معاملات روز جاری شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بدون تغییر خاص کار را به پایان برد این برای اهالی تکنیکالیست بازار می‌تواند نوید بخش سیگنال‌های خوبی باشد چرا که با افت هرچند کوتاه چند روز گذشته در بازار بورس اوراق بهادار این توقف به منزله کشیده شدن ترمز افت در بازار است تا احتمال پولبک به سطوح حمایتی ایجاد شده (محدوده ۲.۱ میلیون واحدی شاخص کل و بالاتر) را تقویت کند و بازار را به سمت اعداد و ارقام بالاتری سوق دهد.

 در همین چند روز اخیر شاخص اندیکارتور RSI از محدوده‌های ۸۰ واحدی ۵ واحد عقب نشینی کرد تا دوباره خود را در حوالی نقطه‌ها و محدوده های ورود به هیجان خرید ببیند که این موضوع نشان می‌دهد بازار می‌تواند در روزهای آینده به فکر رسیدن به اعداد بالاتر باشد.

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021