امید روز

۱۴۰۳-۰۱-۲۵ ۱۹:۵۳

پیش‌بینی بورس فردا دوشنبه ۴ دی ۱۴۰۲

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز جاری با افت حدود ۸۲۰۰ واحدی همراه شد تا کمتر از نیم درصد افت را به خود ببیند و این موضوعی است که اهالی بازار سرمایه درباره آن اعتقاد دارند که بازار تمایلی به نزولی بودن ندارد چرا که در حال انتشار گزارش ماهانه و فصلی است و از سویی هم قدرت رسیدن به اعداد و ارقام بالاتر را ندارد چرا که نقدینگی لازم برای خرید سهم در بازار وجود ندارد.

پیش بینی بورس فردا

عرضه اولیه جدید در بازار

چهارشنبه این هفته نیز در بازار شاهد عرضه اولیه اخشان خراسان در فرابورس هستیم. همچنین طبق اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی، بیش از ۴۸۸ میلیارد تومان سود در هفته پایانی آذر امسال از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهام‌داران واریز شد. البته واریز برخی سود سهام شرکت‌ها همچون سهام شرکت پالایش نفت اصفهان سوژه طنز خیلی از کاربران در فضای مجازی شده است.

همچون روز گذشته نماد فولاد، فملی، تایپکو و نماد فارس بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص کل بورس اوراق بهادار داشتند و ارزش معاملاتی در بازار به ترتیب برای گروه خودرویی که جایگاه اول را دارد حدود ۳۱۸ میلیارد تومان ثبت شده است و گروه شیمیایی که در رتبه دوم ایستاده است ۲۹۵ میلیارد تومان و گروه سوم با کمی اختلاف از رتبه دوم به گروه فلزات اساسی تعلق گرفت. این گروه امروز در بازار سرمایه حدود ۲۹۱ میلیارد تومان ارزش معاملاتی را برای خود ثبت کردند.

رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا انتهای آذر ماه، مجوز فعالیت ۵۱ صندوق سرمایه‌گذاری در اختیار ۴۲ نهاد مالی مختلف قرار گرفته است.

امروز نامه‌ای در بین اهالی بازار دست به دست می‌شد با این موضوع که علی آبادی وزیر صمت از مخبر معاون اول رئیس جمهور برای تأمین ارز خودرو‌های مونتاژی از محل سامانه نیما به دلیل محدودیت‌های مربوط به ارز حاصل از صادرات اشخاص خبر داده است./اقتصاد ۲۴

‫۵/۵ ‏‫(۲ نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو