امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۰۸:۴۸

پیش‌بینی بورس دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲

شمارش معکوس برای پایان دی‌ماه 1402 نیز آغاز شده است و شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران همچنان درگیر مقاومت 2.2 میلیون واحدی است و شاخص کل در جریان معاملات روز جاری خود را به نزدیکی این محدوده رساند. به گزارش اکوایران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز جاری با رشد 16 هزار و 761 واحدی خود را تا نزدیکی‌های محدوده 2.2 میلیون واحدی رساند و رقم 2.197.295 واحد را برای خود ثبت کرد شاخص این موضوع را مدیون مثبت شدن نمادهای پارس، فارس، وغدیر و نماد شپنا می‌داند چرا که بیشترین تاثیر مثبت را این نمادها رو شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران گذاشتند.

پیش بینی بورس فردا

ارزش معاملات خرد بورس اوراق بهادار تهران روی رقم ۴۴۰۰ میلیارد تومان ایستاد و ارزش معاملات صندوق‌های قابل معامله در روز جاری نیز به عدد ۳۷۰۰ میلیارد تومان رسید فرابورسی نیز که روز قبل بیش از ۱۶۰۰ میلیارد تومان ارزش معاملاتی به خود گرفته بود در نهایت روز جاری با ۱۴۰۰ میلیارد تومان ارزش معاملاتی به کار خود پایان داد.

 شستا، خساپا، خودرو و بانک تجارت نمادهایی بودند که بیشترین خروج پول حقیقی را به خود دیدند.

 چند وقت پیش اخابر (مخابرات ایران) در اطلاعیه‌ای عنوان کرده بود که اینترنت ثابت بدون تغییر قیمت مانده است و افزایش نرخی برای این خدمت وجود ندارد که امروز نامه‌ای در بین اهالی بازار سرمایه دست به دست می‌شد که یکی از شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت با قیمت اینترنت ثابت را با افزایش ۳۴ درصدی به اطلاع مشترکین خود رسانده است.

 اما خبر دیگر بازار امروز با توجه به افزایش قیمت سکه در بازار این بوده است که فرزین رییس کل بانک مرکزی عنوان کرده است که سکه جدید بانک مرکزی وارد بازار می‌شود. فرزین گفت: ضرب سکه جدیدی در دستور کار است که به بازار عرضه می‌شود؛ سکه‌های جدید بدون تاریخ و به‌صورت تمام بهار آزادی با طرح جدید ضرب شده است.

 همچنین از امروز عرضه طلا به بازار افزایش می‌یابد و این افزایش عرضه از طریق ضرب سکه‌های جدید و عرضه سکه‌های قبلی انجام می‌شود. فرزین در ادامه صحبت‌های خود این موضوع را عنوان کرده است که همواره تلاش داشتیم ذخایر طلای کشور افزایش یابد. اقدامات اخیر باعث افزایش ذخایر ارز و طلای کشور شد. تصمیم جدید ما این است که از چهارشنبه طلا در مرکز مبادله ارزی عرضه شود.

 در بازار امروز صبح سکه رقمی بیش از ۳۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان را به خود دید که با خبر فرزین شاهد افت ۲ میلیون تومانی آن بودیم.

 شورای نگهبان نیز امروز خبر ساز بود و سخنگوی این شورای نگهبان اعلام کرده است که مصوبه افزایش سن بازنشستگی در بررسی‌های صورت گرفته خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد و مورد تایید قرار گرفت.

 رئیس اداره امور کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: مطابق مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار برای کارگزاری‌هایی که تا کنون نتوانستند الزامات دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری را انجام دهند، محدودیت‌های عملکردی اعمال می‌شود.

 از سویی هم تصویب‌نامه مصوب جلسه مورخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ هیأت وزیران در خصوص «آئین نامه واردات خودروهای نو» طی نامه شماره ۱۹۳۳۷۸ در تاریخ ۲۳ دی ماه ۱۴۰۲ توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

 خبرگزاری فارس نیز نوشت که رئیس کمیته حقوق و دستمزد مجلس گفته است که حداقل حقوق کارمندان دولت در سال آینده یازده میلیون و پانصد هزار تومان می‌شود. حداقل حقوق کارمندان دولت در سال آینده یازده میلیون و پانصد هزار تومان حدوداً ۱ میلیون تومان هم عائله‌مندی و اولاد به این مبلغ اضافه می‌شود که خارج از این قاعده است و در نهایت تقریباً حدود ۴۰-۴۱ درصد افزایش را خواهد داشت. تقریباً حقوق این افراد ١١. ۵ میلیون تومان خواهد شد.

 بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

 شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز جاری خود با رشد بیش از ۱۶ هزار و ۷۰۰ واحدی همراه شد تا شاخص کل به محدوده ۲.۲ میلیون واحدی برسد جایی که برای چهارمین بار است در طول سال جاری و بعد از افت شاخص از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری آن را لمس می‌کند.

 شاخص کل از منظر تکنیکالی با حمایت ایجاد شده در محدوده ۲.۱۵۰ الی ۲.۱۷۰ به همراه حمایت‌هایی همچون میانگین ۵۵ روزه و ۲۰۰ روزه خود به همراه خط روند اندیکاتور RSI این بهانه را به دست اهالی تکنیکالیست بازار داد تا بر روی رشد بازار پافشاری کنند و در کنار اهالی بنیادی کار بازار که به قیمت دلار و سود تقریباً مشخص شده شرکت‌ها برای سال ۱۴۰۲ که در گزارش‌های ۹ ماهه توسط شرکت‌ها در حال انتشار در سامانه کدال است بر موضوع ارزنده بودند بازار تاکید داشتند و این موضوع که بازار بورس از سایر بازارهای موازی جا مانده است مطلبی بود که مدام بر سر زبان‌ها بود.

 حال باید دید در جریان معاملات فردا -دوشنبه- در بازار بورس اوراق بهادار تهران آیا بازار می‌تواند از پس این مقاومت سخت و سهمگین چند ماهه اخیر برآید و به اعداد و ارقام بالاتری که از نظر کلاسیک‌های بازار اهدافی است که برای الگوی کلاسیک در نظر گرفته شده است برسد یا خیر؟

‫۵/۵ ‏‫(۵ نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو