امید روز

۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۰۶:۰۹

پلمپ آسانسور فاقد گواهی ایمنی آسانسور برای اولین بار در ایلام

محمدی، سرپرست اداره کل استاندارد ایلام، از پلمپ دو دستگاه آسانسور با تعداد توقف بالای فاقد گواهی ایمنی آسانسور در یکی از ساختمان‌های پزشکان شهر ایلام خبر داد.

به گزارش خبرنگار امید روز از ایلام، محمدی، سرپرست استاندارد ایلام، با بیان اینکه اخذ تائیدیه ایمنی آسانسور اجباری بوده و بهره برداری از آسانسورهای فاقد تأییدیه استاندارد ممنوع می باشد، گفت: مسئولیت خطرات احتمالی ایجاد شده در استفاده از اینگونه آسانسورها بر عهده مالکان و بهره برداران خواهد بود.

وی تأکید کرد: صیانت و حمایت از حقوق عامه مصرف کننده از وظایف سازمانی این اداره کل می باشد و با ارگان ها و نهادهایی که با بی اعتنایی به الزامات استاندارد، زمینه ساز صدمه به مردم می شوند برخورد قانونی خواهد شد.

محمدی در ادامه گفت: طی بازرسی های مستمر کارشناسان این اداره کل از آسانسورهای مراکز دولتی، تجاری و عمومی، آسانسورهای این ساختمان بدلیل استفاده بدون گواهی تأییدیه ایمنی آسانسور، با حضور نمایندگان استاندارد، اماکن و نیروی انتظامی پلمپ و تا زمان اخذ گواهی ایمنی آسانسور ممنوع الاستفاده اعلام شد.

محمدی در پایان با بیان اینکه، آسانسورهای کششی برقی و هیدرولیک مشمول استاندارد اجباری می‌باشند، خاطر نشان کرد: استمرار بازرسی کارشناسان این اداره کل همچنان ادامه دارد و آسانسورهایی که فاقد تأییدیه استاندارد ایمنی آسانسور باشند و با اخطارهای کتبی، جهت رفع نقص اقدام نکنند، طبق قانون اجرایی سازمان ملی استاندارد ایران، آسانسور منصوبه آنها پلمب خواهد شد.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021