امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۰۹ ۰۰:۱۹

پرداخت یک هزار میلیارد تومان تسهیلات به جامعه ایثارگران

ایلام_کوثر موسوی، خبرنگار امید روز :سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با تشریح اقدامات دولت سیزدهم در حوزه ایثار و شهادت،گفت: فقط در حوزه تبدیل وضعیت ایثارگران بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر در استان تبدیل وضعیت شده که استان رتبه اول کشور را از ابن حیث کسب کرده است.محمد رحیمی سرپرست بنیاد شهبد و امور ایثارگران ایلام بیان کرد: خدمات دولت سیزدهم در حوزه ایثار و شهادت قابل مقایسه نیست، فقط در حوزه تبدیل وضعیت ایثارگران در استان بیش از چهار و ۵۰۰ نفر در استان تبدیل وضعیت شدند که استان در این بخش رتبه اول را کسب کرده است.

وی با اشاره به اهتمام ویژه استاندار ایلام در دیدار با خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان،گفت: شخص دکتر بهرام نیا استاندار ایلام در طول سال گذشته بیش از ۱۲۰ دیدار با خانواده های معظم شهدا و جانبازان استان داشته اند.

وی عنوان کرد: در طرح پویش سلام شهید دیدار استاندار محترم با ۱۲ خانواده ۵ شهید به بالا و در روز بزرگذاشت شهدا دیدار مدیران دستگاهای اجرایی استان با۵۰۰ خانواده معزز شهدا نیز انجام شده است.

سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام اضافه کرد: کل دیدارهای انجام شده در سال گذشته با خانواده های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزدگان ۱۵ هزار مورد بوده است.

وی عنوان کرد: با توجه ویژه استاندار ایلام در حوزه عمرانی کارهای بزرگی در اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان صورت گرفته است.

رحیمی عنوان کرد: برای ساماندهی گلزار شهدا از محل سفر ریاست محترم جمهوری ۳۶ میلیارد ریال و برای ساماندهی گلزار مطهر شهدا از محل تملک استانی و ۳ درصد نفت و گاز ۵۲ میلیارد ریال نیز اختصاص یافته است.

سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام به دیگر اقدامات دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: ساماندهی گلزار مطهر شهدای سید اکبر (ع) شهر دهلران با ۹۲ شهید،ساماندهی گلزار مطهر علی صالح(ع) شهر مهران با ۳۳۰ مزار منور،برق رسانی به گلزار مطهر شهرستان بدره (هندمینی)،ساماندهی گلزار مطهر شهدای حاجی حاضر شهر ایوان نیز انجام شده که هر چهار مورد فوق از خواسته های دیرین خانواده های معظم شهدا و درخواست های ۲۰ ساله بوده که در دولت مردمی ایران قوی محقق شده است.

رحیمی عنوان کرد: همچنین در طول دولت سیزدهم نیز بیش از یک هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال، مسکن، وام های ضروری و…پرداخت شده است.

وی افزود: بخش زیادی از این اقدامات و دستاوردها با همراهی و همکاری استاندار محترم ایلام محقق شده است.

وی بیان داشت: نظر به اینکه دکتر بهرام نیا از جنس ایثار و شهادت است توجه ویژه ای به مقوله ایثار و شهادت دارند و همواره بر توسعه فرهنگ ایثار تاکید نموده اند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اضافه کرد: اگر پیگیری ها و تلاش های دکتر بهرام نیا استاندار جهادی و اربعینی ایلام نبود قطعا این همه خدمت انجام نمی گرفت.

وی گفت: استاندار ایلام همرزم شهدا بوده و در عملیات های مهمی حضور داشته و همواره خود را مدیون خون شهدا می داند و آنچه امروز شهدا از ما می خواهند خدمت بی منت به مردم است که الحمدالله امروزه در استان این مهم به برکت دولت مردمی ایران قوی و استانداری جهادی و ایثارگر در حال اجراست.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو