امید روز

۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۰۶:۴۸

هشدار زرد هواشناسی؛ احتمال یخ زدن در ۱۹ استان

سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف و باران و وزش باد در ۶استان و کاهش دما در ۱۹ استان هشدار داد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: بارش برف و باران و وزش باد فردا (۱۴ بهمن‌ماه) در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق گلستان و یکشنبه (۱۵ بهمن‌ماه) در غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و غرب کرمانشاه باعث مه آلودگی، در مناطق کوهستانی وزش باد و کولاک برف، کاهش دما و احتمال یخ زنی سطح جاده‌ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها می‌شود.

سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط و امتناع از رفت و آمد در سطح معابر شهری، احتیاط و اجتناب از مسافرت‌های بین شهری و تنظیم و تعمیر وسایل گرمایشی و ایمنی خودروها، امتناع از هرگونه فعالیت‌های کوهنوردی، آمادگی سازمان‌های امدادی و کمک‌رسان از جمله راهداری‌ها و شهرداری‌ها توصیه می‌کند.

در ادامه این هشدار آمده است: شنبه (۱۴ بهمن‌ماه) کاهش محسوس دما در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، قم، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، نیمه غربی اصفهان پیش‌بینی می‌شود که موجب یخبندان و لغزندگی سطح جاده‌ها، اختلال تردد در معابر شهری و جاده های بین شهری خواهد شد.

در این روز بر اساس توصیه سازمان هواشناسی احتیاط حین تردد در معابر شهری در ساعات اولیه صبح، مدیریت و صرفه‌جویی در مصرف نهاده‌های انرژی، همراه داشتن تجهیزات زمستانی حین تردد از جاده‌های کوهستانی، اتخاذ تمهیدات لازم توسط دستگاه‌های ذیربط مدنظر قرار گیرد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند./ایسنا

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021