امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۲۲:۰۷

نحوه واگذاری اسناد رسمی منطقه عسلویه

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به واگذاری اسناد رسمی ۴ شهر و ۱۰ روستا در منطقه عسلویه از رسیدگی به پرونده در هیئت ۳ نفره خبر داد و گفت: پس از بازدیدهای میدانی و تحقیقات محلی، با رعایت شرایط و مقررات مربوط، بخشی از اراضی از محدوده رأی موات خارج و با اصلاح رأی قبلی نسبت به صدور اسناد مالکیت دستور لازم صادر شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عالی کشور، در جلسه شورای معاونین ضمن تسلیت سالروز رحلت بانوی صبر و استقامت حضرت زینب اظهار داشت: اگر مجاهدت‌ها و اقدامات شجاعانه حضرت زینب (س) در تبیین حرکت و قیام عاشورای امام حسین (ع) در کربلا نبود، واقعه کربلا و قیام امام حسین (ع) نیمه تمام می‌ماند. آن حضرت با حضور فعال اجتماعی و برپا داشتن مراسم سوگواری و عزاداری برای امام حسین (ع) و انتقال دقیق اخبار حوادث واقعه عاشورا، پیام عاشورا را جهانی و ماندگار کرد.

منتظری افزود: حضرت زینب (س) اسوه صبر، مقاومت شهامت، شجاعت و بصیرت است و نقش خویش را در پیامرسانی نهضت حسینی ایفا نمود، مهمترین درس از زندگی حضرت زینب شناخت زمانه و عمل به تکلیف و نهراسیدن از مشکلات و سختی‌ها است.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس قوه قضاییه به استان بوشهر و واگذاری اسناد رسمی ۴ شهر و ۱۰ روستا در منطقه عسلویه اظهار کرد: پرونده مرتبط با اراضی موات مورد اختلاف عسلویه در مورد تعیین محدوده و میزان اراضی که در سال ۱۳۷۳ توسط هیئت هفت نفره واگذاری زمین استان بوشهر به عنوان موات اعلام شده بود؛ پس از طی مراحل قانونی در نهایت در ماه گذشته در هیئت سه نفره، موضوع مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گرفت و با پیگیری‌های صورت گرفته و صدور رأی قطعی مشکل اسناد اراضی و املاک این منطقه مرتفع شد.

منتظری افزود: در مورد روستاها و شهرهای واقع در محدوده رأی هیئت سه نفره پس از بازدیدهای میدانی و تحقیقات محلی، با رعایت شرایط و مقررات مربوط، بخشی از اراضی از محدوده رأی موات خارج و با اصلاح رأی قبلی نسبت به صدور اسناد مالکیت دستور لازم صادر شد. در آینده نزدیک تمامی اسناد ملکی به مردم عزیز عسلویه تقدیم خواهد شد.

وی همچنین در پایان جلسه شورای معاونین به جنبه‌های حضور دیوان عالی کشور در همایش اندیشه‌های قضایی مقام معظم رهبری که مقرر است در تاریخ هفدهم بهمن ماه با حضور سران قوا و مقامات کشوری برگزار شود اشاره کرد و گفت: بیانات مقام معظم رهبری برای همه نهادها و دستگاه‌های خدمتگزار در نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره راهبردی راهگشا و هدایتگر بوده است؛ این اجلاسیه بهترین فرصت برای تبیین اندیشه‌های قضایی مقام معظم رهبری برای خدمت رسانی هر چه بهتر به مردم است که باید نهایت بهره را از آن برد./ایسنا

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021