امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۱۴:۵۴

مهاجرت گسترده پزشکان صحت دارد؟

معاون درمان وزارت بهداشت درخصوص آمار منتشر شده از مهاجرت پزشکان توضیح داد.

سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت درباره آمار ضد و نقیض منتشر شده درباره مهاجرت پزشکان اظهار داشت: آمار دقیقی در این خصوص وجود ندارد اما وزارت امور خارجه باید این آمار را اعلام کند که چند نفر از کادر درمان مهاجرت کرده و به ایران بازنگشته‌اند.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی نمی‌توانند به طور قطعی اعلام کنند که هر خروج از کشوری به معنای مهاجرت است، گفت: در این زمینه بزرگنمایی صورت می‌گیرد، به این جهت که هر شخصی که گود استنتینگ یا سوءپیشینه دریافت می‌کند به این معنا نیست که مهاجرت می‌کند و به کشور بازنمی‌گردد بسیاری از این افراد به کشور برمی‌گردند.

کریمی با بیان اینکه ما باید نگران مهاجرت باشیم گفت: پزشکان سرمایه‌های انسانی کشور هستند و نیروی انسانی بسیار اهمیت دارند به دلیل اینکه کشور برای تربیت پزشکان هزینه و زمان زیادی صرف می‌کند و اینکه پزشک پس از طی کردن دوره تحصیل و کسب تجربه در کشور دیگری فعالیت کند خسارت است.

وی ادامه داد: ما باید برای ماندن پزشکان در کشور انگیزه ایجاد کنیم که در همین راستا اقداماتی نظیر برطرف کردن موانع صدور مجوز بخش خصوصی برداشته شد، تعرفه بخش خصوصی و دولتی یکسان شد و سقف پرداختی در مناطق محروم نیز برداتشته شده است. در شورای عالی بیمه نیز تعرفه ۴۶ درصد مصوب شده است که با اجرایی شدن آن بخشی از عقب‌ماندگی‌ها جبران می‌شود.

کریمی گفت: مهاجرت موضوع یک‌بعدی نیست و چندبعدی است. بحث امید به آینده مهم است و بعضا افرادی مهاجرت می‌کنند که درآمد خوبی دارند، لذا باید به این موضوع توجه داشت./فارس

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021