امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۱۵:۰۹

ممنوعیت صید برخی آبزیان در آبهای هرمزگان

عبدالرسول دریایی گفت: براساس این تقویم صید ماهی «حلوا سیاه» و «شوریده» از اول اردیبهشت ماه تا پایان خردادماه ۱۴۰۱ در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان ممنوع اعلام شده است.

وی با اشاره به تغییر زمان ممنوعیت صید ماهی «حلوا سفید» در سال‌های اخیر، گفت: با توجه به تغییرات آب وهوایی و اقلیمی و همچنین اظهار نظر جامعه صیادی، زمان ممنوعیت صید این ماهی نیز در چند سال اخیر به ۱۵ فروردین تا پایان اردیبهشت ماه تغییر یافته است.

مدیرکل شیلات هرمزگان، زمان ممنوعیت صید «میش ماهیان» در آب‌های استان را نیز از ۱۵ مردادماه تا پایان شهریورماه سالجاری عنوان کرد.
دریایی گفت: ممنوعیت صید «هامور ماهیان» نیز از اول فروردین ماه جاری آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ در آب‌های هرمزگان ادامه دارد.
دریایی با بیان اینکه ممنوعیت صید به روش مشتا نیز از ۱۶ فرودین تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری است، گفت:صید میگو نیز در استان هرمزگان در تمام طول سال به جز فصل صید میگو (حدود اوایل مهر تا پایان آبانماه) ممنوع است.

او  گفت: هرگونه صید، خرید، فروش، حمل و نگهداری آبزیان یادشده در زمان ممنوعیت صید، جرم محسوب می‌شود و از طریق مراجع قضایی قابل پیگرد است.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021