امید روز

۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۰۷:۵۵

عملیات اجرایی چهار طرح بزرگ فولاد در هرمزگان آغاز شد

عملیات اجرایی چهار طرح بزرگ توسعه‌ای شرکت فولاد هرمزگان امروز (پنجشنبه)، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولان آغاز شد.

در دور دوم سفرهای استانی هیات دولت، حوزه فولادی هرمزگان طی آیینی شاهد آغاز عملیات چهار طرح بزرگ در شرکت فولاد این استان بود که نوید بخش آینده روشن در این بخش راهبردی، درآمدزا و با اشتغالزایی بالا در آینده ای نچندان دور خواهد بود.

این طرح ها در ادامه روند توسعه‌ای شرکت فولاد هرمزگان انجام می شود که شامل طرح افزایش بیش از ۲ برابری ظرفیت فولادسازی از یک میلیون و ۵۰۰ هزارتن به سه میلیون و ۲۰۰ هزار تن و تولید نورد گرم به ظرفیت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن در سال است.

همچنین پروژه های واحد سوم گازهای صنعتی به ظرفیت ۱۰ هزار نرمال مترمعکب بر ساعت و مگامدول احیا مستقیم یک میلیون ۶۰۰ هزار تنی نیز جزو طرح هایی بودند که عملیات اجرایی آنها با حضور وزیر صمت در بندرعباس آغاز شد.

ارزش این پروژه‌ها هم‌اکنون به ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون یورو می‌رسد که با بهره‌برداری از آن‌ها در آینده‌ای نزدیک، ضمن ایجاد ارزش افزوده شاهد اشتغالزایی بیش از سه هزار نفر از هموطنانمان در این طرح‌ها خواهیم بود

طرح بهره‌برداری از آهک کلسینه شرکت سنگ و فولاد هرمزگان از شرکت‌های زیرمجموعه فولاد هرمزگان نیز به بهره‌برداری رسید.

فولاد هرمزگان در سال ۱۴۰۱، یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۵۳ تن تختال به عنوان محصولی نهایی خود تولید کرد و طبق گزارش سالانه ایمیدرو، این شرکت با سهم ۶. ۶۴ درصد در تولید فولاد خام، در رتبه چهام تولیدکنندگان فولاد کشور قرار گرفت.

۱۲ دی ماه ۱۳۹۰ اولین واحد فولادسازی در هرمزگان به طور رسمی به بهره‌برداری رسید و هم اکنون بیش از پنج هزار نفر در این مجموعه فولادی مشغول فعالیت هستند.

رئیس‌جمهور به همراه هیات دولت امروز و فردا برای بهره‌برداری از یکهزار و ۳۲ طرح عمرانی به ارزش ۱۰۵ همت (یکهزار و ۵۰ میلیارد ریال) میهمان مردم خونگرم و ولایتمدار هرمزگان است./ایرنا

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021