امید روز

۱۴۰۳-۰۱-۲۵ ۰۰:۳۹

طرح شیرین سازی گاز طبیعی در قزوین اجرا می شود

مسئول صنعت یار بسیج مهندسی سپاه صاحب الامر (عج) قزوین گفت: طرح شیرین سازی گاز طبیعی برای نخستین بار به شکل آزمایشی در استان قزوین کلید خورد.

به گزارش خبرنگار امید روز از قزوین :سیامک قلی پور مسئول صنعت یار بسیج مهندسی سپاه صاحب الامر (عج) قزوین گفت: طرح شیرین سازی گاز طبیعی برای نخستین بار به شکل آزمایشی (پایلوت) در حوزه صنعت پتروشیمی این استان وارد فاز مطالعه و اجرا شده است.

وی افزود: گاز طبیعی که هم اکنون مورد استفاده مصارف گوناگون قرار دارد، هنگام استخراج از نوع ترش بوده و برای مصرف باید با کمک مواد شیمیایی آن را شیرین سازی کرد.

قلی پور اضافه کرد: با توجه به توانمندی استان قزوین در تولید ۲ ماده شیمیایی مونو و دی اتانول آمین که از محصولات صنعت پتروشیمی محسوب می‌شوند، هم اکنون این طرح در استان قزوین آغاز به کار کرده و در سال ۱۴۰۳ وارد فاز اجرایی خواهد شد.

مسئول صنعت یار بسیج مهندسی سپاه صاحب الامر (عج) قزوین، روند رشد صنایع پتروشیمی در استان قزوین را مثبت ارزیابی کرد و گفت: صنعت پتروشیمی استان در سه سطح بالادست، میان دست و پایین دست همواره توانسته نقش مهمی در فرآیند تولید محصولات داشته باشد.

این مسئول با بیان اینکه بیش از ۴۸۰ محصول در استان قزوین از نوع صنایع پایین دست پتروشیمی است، اظهار کرد: سیاست‌های کلان کشور همیشه انتخاب راهی بوده تا از خام فروشی فرآورده‌های نفتی جلوگیری شود، در همین راستا صنایع پتروشیمی می‌توانند با گستردگی تولید محصولات از مواد نفتی زمینه را برای ارزش افزوده بیشتر فراهم کرده و تحریم‌ها را بی اثر کنند.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو