امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۳:۲۰

ضوابط تغییر حوزه انتخابیه نامزدها به فرمانداری‌های کشور ابلاغ شد

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: ضوابط تغییر حوزه انتخابیه نامزدها به فرمانداری‌های کشور ابلاغ شده است و اگر نامزدها درخواست و یا سوالی در این زمینه دارند، می‌توانند در زمان مقرر به فرمانداری‌ها مراجعه کنند.

 سید محمدتقی شاهچراغی روز پنج‌شنبه در همایش اعضای ستاد انتخابات استان مرکزی در اراک، گفت: در حوزه اجرایی انتخابات آمادگی‌ها روز به روز در حال افزایش است و حتی هم‌اکنون از برنامه زمان‌بندی جلوتر هستیم و در بازدیدهای میدانی از ستاد انتخابات استان‌ها به دنبال آمادگی کامل همه شرایط برای برگزاری انتخابات در ۱۱ اسفندماه هستیم.

وی با بیان اینکه یک اجرای خوب، همه ابعاد و مولفه‌های برگزاری انتخابات را در برمی‌گیرد، گفت: بیش از چهار هزار شعبه اخذ رأی در کشور نسبت به سال ۹۸ اضافه شده تا شرایط برای رای‌گیری در شعب پُرتراکم تسهیل شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: به عنوان مجریان انتخابات، وظیفه شرعی و قانونی ما صیانت از آرای مردم است و قدم برداشتن در مسیر عمل کردن به راهبردهای چهارگانه مقام معظم رهبری بویژه امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت یک وظیفه جدی است‌.

شاهچراغی با اشاره به آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات، گفت: بخشی از فرآیند برگزاری انتخابات الکترونیک در مراحل پیش‌ثبت‌نام و ثبت‌نام طی شد و برابر تصویب شورای نگهبان و ابلاغ به وزارت کشور، پیش‌بینی برگزاری انتخابات الکترونیک در یک هشتم حوزه‌های انتخابیه دارای تعدد کرسی انجام شده و در چهار حوزه انتخابیه قم، رشت، آبادان و ملایر نیز رای‌گیری الکترونیک است.

در این نشست استاندار مرکزی، رئیس ستاد انتخابات استان، فرمانداران و بخشداران استان نیز به تشریح اقدامات و ارائه گزارشی از آخرین وضعیت آمادگی برای برگزاری انتخابات ۱۱ اسفندماه پرداختند./باشگاه خبرنگاران جوان

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو