امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۲:۲۵

صدور مجوز های آنی در راستای بهبود فضای کسب و کار و حذف بروکراسی اداری 

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در راستای بهبود فضای کسب و کار بروکراسی اداری حذف شده و صدور مجوزها به  آنی  و در کمترین زمان صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار امید روز از ایلام:  نورالدین  الیاسی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت دهه ی مبارک فجر گفت:استان ایلام درمقایسه با سایر استانهای کشور استان برتر ثبت اشتغال در سامانه ملی رصد  شناخته شده است.
وی افزود:  در دولت سیزدهم، تعداد ۱۳۶ تعاونی در بخش های تولید، توزیع، مصرف، مسکن و بازرگانی، صنعت، خدمات و کشاورزی  با ۱۷۴۳ فرصت در استان تشکیل شده و تعداد ۲۵ طرح تعاونی در سال جاری و دهه فجر افتتاح و بهره برداری می رسند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با اشاره به اینکه، از سال گذشته تاکنون ۱۲۴ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی بصورت مستقل و پشتیبان به ۲۵۶۷ طرح پرداخت شده است، ادامه داد: این میزان اشتغال حاصل سرمایه گذاری در حوزه ای مختلف اقتصادی صنعتی و تولیدی و کشاورزی، توسعه صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی،بازرگانی و خدمات، صنایع دستی و گردشگری  احیای واحدهای راکد و رفع موانع تولید، پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸  قانون بودجه کشور، تسهیلات اشتغال پایدار روستایی ، مشاغل خانگی ومنابع تکلیفی و تفاهم نامه ها  بوده است.  که فرایند صحت سنجی آنها از طریق مرکز پایش کشور  به سه روش تلفنی، پیامکی و حضور ی و میدانی با استفاده از اپلیکیشن سانار  توسط واحدهای نظارت در حال انجام است

الیاسی یادآور شد: در استان ایلام ۱۲ هزار و ۷۰۵ فقره در حوزه صدور مجوز کاریابی مراکز مشاوره شغلی و کارآفرینی صادر شده که این موضوع، زمینه ساز سهولت و تسریع در انجام کار در این بخش است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام ادامه داد: تعداد مستمری بگیران تامین اجتماعی در استان بیش از ۷۶ هزار نفر است که بیمه بیکاری به این عزیزان پرداخت می شود

وی  با بیان اینکه ۱۳۶ شرکت تعاون در بخش های مختلف در استان تشکیل شده است، ابراز کرد: این تعداد تعاونی زمینه ایجاد یکهزار و ۷۴۳ فرصت شغلی را در استان فراهم کرده است.
در حاشیه این نشست بازدید خبرنگاران از پروژه استخر سرپوشیده مجموعه کارگران، انجام گرفت. الیاسی اظهار داشت:  عملیات احداث این پروژه پس از وقفه طولانی اسفند ماه سال جاری مجدد از سر گرفته شد.
وی افزود: در سال جاری مبلغ ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل ماده ۵۶ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و همچنین مبلغ ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات عمرانی وزارت کار برای تکمیل این پروژه اختصاص یافت.

وی گفت: پروژه استخر سرپوشیده مجموعه کارگران ایلام با زیربنای ۲ هزار و ۵۰ متر مربع هم اکنون با پیشرفت ۸۵ درصد در حال احداث است.و امیدواریم با بهبود روند تکمیل پروژه، هفته کارو کارگر سال آینده به بهره برداری برسد

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو