امید روز

۱۴۰۳-۰۴-۲۳ ۰۷:۴۸

جلوگیری از تغییر کاربریهای اراضی زراعی وباغی در ایلام

تاکید نماینده محترم ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام بر جلوگیری از تغییر کاربریهای اراضی زراعی وباغی در استان.

به گزارش خبرنگار امید روز از  ایلام : به مناسبت هفتم بهمن ماه سالروز تاسیس سازمان امور اراضی کشور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، معاونین ، مدیرو کارکنان مدیریت امور اراضی با حضرت حجت الاسلام کریمی تبار نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ایلام دیدار نمودند.
در این دیدار ابتدا عزیزان رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ضمن عرض تبریک سالروز تاسیس امور اراضی به تشریح اهم فعالیت‌های حوزه حوزه اراضی استان پرداخت و آماری از عملکرد سال ۱۴۰۲ این مدیریت ارائه نمودند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی از کاهش ۵۰ درصدی صدور مجوز تغییر کاربری در اراضی زراعی خبر داد ومیزان رفع تداخل استان را ۸۵ درصد در سطح ۲۲۸ هزار هکتار اعلام کرد و اتمام کار رفع تداخل را تا پایین سال مستلزم کمک و مساعدت کلیه دستگاه‌های مرتبط دانست.
سپس حجت الاسلام کریمی تبار ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر و سالروز تاسیس امور اراضی به حضار و عرض خدا قوت به کارکنان مدیریت اموراراضی فرمودند: سازمان اموراراضی یک سازمان پایه با ماموریت ویژه و خاص می‌باشد که کار مدیریت زمین را انجام می‌دهد .
امام جمعه ایلام به برخورد با دلال بازی وسرمایه گذاری غیر مجازدر زمین های زراعی وباغی اشاره نمود وگفت: نیاز جامعه را باید به صورت کارشناسی دید و جلوی حرص و طمع به زمین گرفته شود .
نماینده ولی فقیه در استان ضمن تاکید بر برخورد مقتدرانه با ساخت و سازهای غیر مجاز و تصرفات اراضی ملی و دولتی خاطرنشان کرد باید قبل از وقوع تخلفات پیشگیری وکنترل کرد و در صورت لزوم اقامه دعوا، پیگیری دعوا با جدیت صورت پذیرد ودر اجرای مقررات تبعیض صورت نگیرد. وتوسعه روستاها و شهرها کنترل شده باشند .

سپس مدیر امور راضی استان با تبریک ایام دهه فجر به شرح مختصری از وظایف و ماموریت‌های مدیریت امور اراضی در حوزه‌های صیانت از اراضی، واگذاری‌ها، رفع تداخل ،صدور سند اراضی زراعی و تجمیع یکپارچگی اراضی را به حضور حاضرین ارائه نمود .
نصری در پایان باتقدیر از نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهر ایلام از ایشان درخواست نمود که نظر به محدودیت اراضی زراعی در استان واهمیت حفظ آن، درخطبه‌های نماز جمعه مردم فهیم استان را از نظر شرعی به صیانت از اراضی زراعی و جلوگیری از تغییر کاربری‌های اراضی اراضی و نیز استقبال از صدور اسناد زراعی و عدم خرد کردن اراضی توصیه اکید فرمایند.


‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021