امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۱۵:۳۰

تهیه و تدارک بیش از ۹۵% کودهای شیمیایی مورد نیاز ایلام

ایلام-کوثر موسوی،خبرنگارامید روز: سیامک بیگی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام گفت:تهیه و تدارک بیش از 95% کودهای شیمیایی مورد نیاز استان انجام گرفته است.

 

سیامک بیگی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام گفت از ابتدای امسال تاکنون ۴۹ هزار و ۱۱۰ تن و۸۴۵ کیلوگرم انواع کود‌های کشاورزی ازته، فسفاته و پتاسه با صدور حواله الکترونیک در استان توزیع شد.
وی افزود: با صدور ۹۴۰۲۶ هزار حواله الکترونیک، ۴۹۲۴۵ هزار تن انواع کود‌های کشاورزی از طریق ۶۱ کارگزار فعال تعاونی و خصوصی تحت پوشش به کشاورزان متقاضی در شهرستان های استان توزیع شد.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام گفت: صدور حواله الکترونیک در قالب سیستم توزیع حمل هوشمند نهاده‌های کشاورزی انجام می‌شود و اهمیت آن نیز به دلیل جلوگیری از انحرافات رایج در توزیع کود به صورت سنتی است.

وی گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه مقدار ۴۵ هزارو ۸۱ تن کود یارانه‌ای از طریق شبکه کارگزاری بین کشاورزان شهرستان ایلام توزیع شده که نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ مقدار ۶ درصد افزایش داشته است.
بیگی افزود: مصرف بهینه و به هنگام کود‌های شیمیایی نقش بسیار موثری در افزایش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی دارد.
بیگی با اشاره به صدور حواله الکترونیکی برای کشاورزان تصریح کرد: در راستای اجرای دستور العمل‌های صادره در خصوص سامانه پایش مواد کودی و لزوم صدور حواله الکترونیکی برای تحویل کود‌های یارانه‌ای به کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی، از ابتدای امسال تا پایان دی ماه تعداد ۷۱ هزارو ۱۲۲ حواله الکترونیکی به مقدار ۳۸۰۵۴ تن از طریق سامانه کنترل و پایش مواد کودی از سوی مراکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان‌های صادر شده که از این تعداد هزارو ۶۰۷ حواله به مقدار ۷۳۴۳ تن آن مربوط به دی ماه می باشد.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021