امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۱۵:۵۰

بهره برداری از ۷۳ پروژه عمرانی در دهه ی فجر سال جاری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: در دهه فجر سال جاری ۷۳ پروژه عمرانی و زیر بنایی در سطح ۱۲ شهرستان ایلام با اعتبار یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات استانی و وزارت افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار امید روز از ایلام: حشمت عزیزان رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام  در نشست خبری با اصحاب رسانه  به مناسبت دهه فجر اظهار داشت: در سال زراعی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ و با اجرای پروژه ها و شبکه های آبیاری حدود ۴۰۰ هزار تن گندم در ایلام تولید و در این بخش جز ۶ استان برتر کشور هستیم.

وی گفت:  اجرای روش‌های زراعی و افزایش ضریب نفوذ بذر باعث افزایش کیفیت گندم تولیدی استان شده است.

عزیزان ادامه داد: خشکسالی یکی  از  مهمترین عوامل  آسیب‌ زای بخش کشاورزی  است که با بیمه می توان تا حدودی میزان خسارت  ناشی از آن را جبران کرد.
وی عنوان کرد: این طرح ها در حوزه های آب و خاک به تعداد ۳۸ پروژه، دام و طیور به تعداد  ۱۲ طرح، شیلات و آبزیان به تعداد ۸ طرح، باغبانی گلخانه به تعداد ۱ طرح، صنایع کشاورزی به تعداد  ۲ مورد، منابع طبیعی و آبخیزداری به تعداد  ۹ طرح و تعاون روستایی به تعداد ۲ طرح خواهد بود.

رییس سازمان جهادکشاورری ایلام بیان داشت: در حال حاضر ۲۵ پروژه آب و خاک و ۴ ایستگاه پمپاژ شاخص  در استان  به صورت نیمه تمام و یا باف پیشرفت مناسبی در حال اجرا هستند.

وی تاکید کرد: تکمیل واحدهای صنعتی نیمه تمام  و راکد استان در دستور کار قرار دارد و در این راستا اقدامات مهمی انجام و یا در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: این استان با داشتن دو میلیون واحد دامی معادل نیم درصد جمعیت دامی کشور را در اختیار دارد.
عزیزان خاطر نشان کرد: مجموع تولیدات دامی استان بالغ بر ۹۸ هزار ۷٠٠ تن شامل گوشت قرمز، گوشت سفید، عسل و…است.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021