امید روز

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۳:۱۹

بارش باران و وزش باد شدید در تهران

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان نیمه‌ابری و در بعضی ساعات بارش باران، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی پیرو هشدار زرد شماره ۵۳، وضعیت جوی استان طی چهار روز آینده آسمانی اغلب نیمه‌ابری و با فعالیت سامانه بارشی به‌ویژه امشب و فردا شب(۵و ۶ بهمن) تا پیش از ظهر یکشنبه (۸ بهمن) ابری در بعضی ساعات همراه با بارندگی پیش‌بینی می‌شود.

طی این مدت در نیمه‌جنوبی بارش باران، در نیمه‌شمالی بارش باران و گاهی برف و در ارتفاعات عمدتا بارش برف و کولاک مورد انتظار است و در بعضی ساعات رخداد مه و محدودیت دید در دامنه‌ها و ارتفاعات، گاهی رخداد رعد و برق با احتمال تگرگ دور از انتظار نیست.

از ظهر شنبه تا دوشنبه(۷ تا ۹ بهمن) در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید تا شدید پیش‌بینی می‌شود و در روز یکشنبه گاهی وزش باد شدید تا خیلی شدید به‌ویژه در نیمه‌جنوبی نواحی غربی و ارتفاعات مورد انتظار است.

از ظهر یکشنبه به‌تدریج کاهش ابر و کاهش محسوس دما و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه آسمانی صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود.

اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، توچال با کمینه دمای ۱۲- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۶ بهمن) کمی‌ابری از بعد از ظهر نیمه‌ابری تا ابری و گاهی افزایش باد باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۷ بهمن) ابری در بعضی ساعت‌ها بارش باران و مه رقیق و از بعدازظهر افزایش باد  با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود./ایسنا

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو