امید روز

۱۴۰۳-۰۱-۳۱ ۲۲:۱۲

افتتاح یک مرکز درمانی تأمین‌ اجتماعی در آذربایجان شرقی

مرکز درمانگاهی سازمان تأمین‌ اجتماعی شهرستان کلیبر در استان آذربایجان‌ شرقی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ما، درمانگاه تأمین‌ اجتماعی شهرستان کلیبر در استان آذربایجان‌ شرقی با حضور مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی، نماینده مردم کلیبر در مجلس و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.

در مراسم افتتاح این درمانگاه به مناسبت دهه فجر، مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: در عرض کمتر از یک سال، درمانگاهی در شأن مردم منطقه از سوی سازمان تأمین اجتماعی احداث و به بهره‌برداری رسید.

مهدی ناقوسی(مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی) افزود: ۵۳ درصد مردم کشور تحت پوشش خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی هستند که در دولت سیزدهم، اقدامات بسیار ارزشمندی در توسعه خدمات در بخش‌های درمانی، بیمه‌ای و اقتصادی این سازمان انجام شده است.

وی گفت: در حوزه درمان مستقیم در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۶۷ میلیون بار مراجعه به مراکز درمانی سازمان داشتیم که به‌صورت رایگان خدمات ویزیت، دارو، رادیولوژی و آزمایشگاهی را دریافت کردند. همچنین بیش از یک میلیون بیمار بستری در بیمارستان‌های سازمان در این سال، به‌صورت رایگان خدمات درمانی دریافت کردند.

دکتر ناقوسی با اشاره به اضافه شدن بیش از یک هزار تخت بستری به مجموع تخت‌های بیمارستانی این سازمان در دو سال گذشته، افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ مرکز درمانی تأمین اجتماعی در سراسر کشور در حال طراحی، ساخت و تکمیل است.

براساس این گزارش، حجت‌الاسلام جواد شکرنژاد امام جمعه کلیبر نیز در این مراسم، ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر و عید سعید مبعث، تلاش‌های مدیران تأمین‌اجتماعی استان و نماینده این شهرستان در راه‌اندازی و افتتاح این درمانگاه را ستودنی دانست و گفت: کارهای خوبی در این سال‌ها انجام شده که با جهاد تبیین باید به اطلاع مردم رسانده شود.

حسین حاتمی نماینده مردم شهرستان‌های کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس نیز در این مراسم با قابل دفاع خواندن عملکرد مجلس یازدهم و دولت سیزدهم در این منطقه از مدیران سازمان تأمین‌اجتماعی و مسئولان استانی در راه‌اندازی این درمانگاه قدردانی کرد و گفت: بخش قلب بیمارستان کلیبر هم به‌زودی افتتاح شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

حسن سیدی، مدیر درمان تأمین‌اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم با اشاره به صدور مصوبه تأسیس این درمانگاه در سال ۱۳۸۷ گفت: بعد از ۱۵ سال وقفه، درمانگاه کلیبر در دولت سیزدهم در کمتر از یک سال تجهیز شده و به بهره‌برداری رسید.

سیدی افزود: این درمانگاه در ۹۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال احداث و به بهره‌برداری وی افزود: ساخت بیمارستان ۳۲۷ تخت‌خوابی جدید در محل بیمارستان ۲۹بهمن تبریز نیز به‌زودی آغاز خواهد شد.

شهرستان کلیبر بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۱۹ هزار نفر از جمعیت این شهرستان تحت پوشش تأمین‌اجتماعی است و عملیات اجرایی احداث درمانگاه تأمین اجتماعی این شهرستان با ۳۰۰ مترمربع مساحت از اسفند سال ۱۴۰۱ در طبقه همکف شعبه تأمین اجتماعی کلیبر شروع شد. این درمانگاه دارای بخش‌های ویزیت پزشک عمومی، دندانپزشکی، آزمایشگاه، مامایی، داروخانه و تزریقات است./ایلنا

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو