امید روز

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۱۶:۳۳

آسمان غرب و جنوب غرب کشور همچنان درگیر گرد و غبار

یکشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در سمنان و شرق تهران همچنین در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی و برخی مناطق خراسان رضوی ابرناکی و رگبار پراکنده باران گاهی وزش باد شدید و رعد و برق رخ می‌دهد. در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور نیز وزش باد شدید گاهی گرد و خاک رخ می‌دهد.

دوشنبه در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم است و در ارتفاعات غرب و جنوب غرب کشور وزش باد و ابرناکی و در نوار جنوبی کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد و خلیج فارس و عمان مواج است.

از روز سه‌شنبه تا جمعه گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار غربی کشور پیش‌بینی می‌شود. بر این اساس روز سه‌شنبه در ارتفاعات واقع در شمال غرب و غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل وزش باد گرم جنوبی و افزایش موقتی دما رخ خواهد داد. در سایر مناطق کشور هم جوی آرام خواهیم داشت.

چهارشنبه و پنجشنبه علاوه بر ارتفاعات البرز مرکزی، در شمال آذربایجان شرقی، برخی مناطق آذربایجان غربی و کردستان، در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و جنوب غرب و مناطقی از استان‌های غرب اصفهان، فارس و بوشهر نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد. طی این دو روز افزایش وزش باد روی کشور عراق سبب خیزش گرد و خاک و انتقال آن به غرب کشور می‌شود که کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق دور از انتظار نیست.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021